Android’te YouTube Gizli Mod Özelliğini Kullanın

0
346

Android telefonunuza yüklü YouTube uygulamasında gizli mod özelliğini açarak video arama geçmişine, arattığınız videoların geçmesini engelleyebilirsiniz.

Şu anda sadece Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlara yüklü YouTube uygulamasına getirilen gizli mod özelliği sayesinde arattığınız videolar arama geçmişine işlemez. Bu özellik aslında telefonunuzdaki internet tarayıcısından YouTube’a girdiğinizde tarayıcının özelliği olarak da karşınıza çıkacaktır. Ancak YouTube, uygulama içine bu özelliği ekleyerek kullanıcılarının uygulama içerisinde rahatça dolaşmasını sağlamış.

Android’de YouTube Gizli Mod Özelliğini Kullanın

YouTube uygulamasına yeni gelen özelliğini uygulama içerisinde kullanabilmeniz için YouTube uygulamasının son sürüme güncellenmiş olması gerekmektedir. Uygulamanın son sürüme güncel olup olmadığını anlamak için Google Play Store’dan uygulamayı kontrol edebilirsiniz. Eğer uygulamada Güncelle butonu aktifse bu butona tıklayarak uygulamayı son sürümüne güncelleyebilirsiniz.

Güncel YouTube uygulamasına girdiğinizde uygulamanın ana ekranın sağ üst köşesinde yer alan profilinize dokunun. Buradaki seçenekler arasındaki Gizli Mod butonuna tıklayın. Bu özellik aktifleşince izlediğiniz videoların, göz attığınız kanalların kaydı tutulmayacak, abonelikler sekmesi ve kitaplık boş olacaktır.

Gizli moddayken takip ettiğiniz kanalların yayınladığı videolara ana ekranınızda ulaşamayacaksınız. Onlara ulaşmak için kanalı veya videoyu aratmanız gerekmektedir. YouTube bu modda çalışıyorken uygulamanın ana ekranında trend videolar listesine girmiş videolar bulunmaktadır. Bu özellik aktifken hiçbir kanalı takip edemeyeceğinizi ve videolar altına yorum yapamayacağınızı ayrıca videolara beğeni bırakamayacağınızı da unutmayın.

YouTube’a gelen bu özellik hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşabilir, diğer ipuçlarından haberdar olmak için de Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz