YouTube’da Müzikler Artık Çevrimdışı da Dinlenebilecek

0
333

Teknoloji dünyasının yeni televizyonu olarak tabir edilen YouTube’da çevrimdışı müzik dinleme dönemi başlıyor.

Günlük aktif kullanıcı sayısı milyonları bulan YouTube, kullanıcılarına artık internetsiz kaldığı zamanlarda da müzik dinleme imkanı sunacak ve mobil cihazlar için yayınlayacağı güncelleme ile bu özelliği aktif hale getirecek.

Bilindiği gibi bu özellik daha önce YouTube Red kullanıcıları için aktifti. Kullanıcıların da talepleri üzerine YouTube kullanıcı memnuniyeti açısından tüm kullanıcılar için bu özelliği sunmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar istediği müziği ilk olarak ”çevrimdışı müzik dinleme” adlı listeye seçecek ve bu sayede internette çevrimdışı olduğu zamanda bile listeye eklediği müziği dinleyebilecek. Aynı zamanda kullanıcılar çevrimdışı iken videoları da istediği kalitede izleyebilecek.

Video isimlerinin yanında üst üste bulunan üç nokta işaretine tıklayarak ”çevrimdışı müzik listesine ekle” seçeneğinin seçilmesi ardından müziklere ve videolara çevrimdışı ortamda erişebilme özelliği Android ve iOS işletim sistemleri için ücretsiz şekilde kullanılabilecek. Güncellemenin kısa sürede tüm cihazlara gelmesi bekleniyor.

YouTube’un bu özelliğini beğendiniz mi? YouTube’a gelmesini izlediğiniz özellikler neler?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz