Yeni Virüs Xavier Tehlikesi!

0
282

Belki de Android kullanıcılarının en büyük sorunu olan virüsler artık daha kolay bulaşabiliyor ve eskisinden daha güçlü ve zekiler. Bu yeni virüs Google Play Store’da birçok uygulamada yer alıyor ve kullanıcıları tetikte bekliyor. İşte tehlikeli virüs Xavier!

Eskilerine göre alanında çok iyi olan bu virüs, karşı tarafın e-postalarını, sosyal medya hesaplarının şifrelerini hatta sim kart bilgilerini bile ele geçirebiliyor ve sonrasında korunma mekanizmasıyla görünmez hale geliyor.

Xavier bir Truva Atı olmakla beraber diğer virüslerden çok daha güçlü ve engellenmesi zor. Bir cihazın tüm donanım bileşenlerini de çaldığından tespit edilmesi oldukça zor oluyor.

Daha öncelerden de Google bu tehditin farkındaydı ancak ilerleme kaydedilince Google’da önlemini almaktan geri kalmadı. Kullanıcılar, Google’ın güvenlik önlemleriyle beraber verilerini şifreleyerek 36 milyondan fazla kullanıcıya bulaşmış olan virüsün tehlikesini büyük oranda azalttılar.

Güneydoğu Asya ülkelerinden (Vietnam, Filipinler, Endonezya, Tayland, Tayvan) geldiği tespit edilen Xavier ücretsiz birçok uygulamayla avını bekliyor.

Siz de virüsten korunmak için tüm verilerinizi şifreleyerek koruma altına alın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz