Yeni Samsung Galaxy Note 7 Satın Alacaklar Dikkat!

0
642

Yeni bir Samsung Galaxy Note 7 alacaksanız veya aldıysanız bu bilgiye kulak verin! Satın aldığınız cihaz için toplatılma kararı olabilir.

Buradaki yazımızda da belirttiğimiz üzere Samsung, pil sorunundan ötürü Galaxy Note 7 cihazlarını toplatma kararı almıştı. Yeni bir Galaxy Note 7 aldıysanız güvende olup olmadığınızı anlayabilmenizin bir yolu var. Yeni yani pil sorunu olmayan, güvenli Galaxy Note 7’lerde pil göstergesinin rengi yeşil.

Yeni cihazlar için böyle bir kontrol yapabilirsiniz. Cihazınızı başlatın ve doğrudan durum çubuğuna bakın. Aynı şekilde, her zaman açık ekranda ve güç menüsünde de yeşil pil göstergesini görebilirsiniz.

note-7-yesil-pil

Bu üç bölümde de pil göstergesi yeşil renkli değil ise kullanmakta olduğunuz cihaz için toplatılma kararı olduğunu ve iade etmeniz gerektiğini belirtelim.

Cihaz kutusunu hala açmadıysanız kutu üzerindeki etikete bakarak cihazınızın yeni sürüm olup olmadığını anlayabilmeniz mümkün. Etiket üzerinde siyah kareyi görmeniz gerekmektedir.

note-7-kutu

Etiket üzerinde siyah kare bulunmuyorsa, cihazınızı en kısa sürede iade etmenizi öneriyoruz.

Ancak bir kullanıcı, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Sprint  telekomünikasyon şirketinin mağazalarında yeni sürümlerle değiştirilen Galaxy Note 7 cihazlarının sadece kutularındaki etiketlerde siyah kare simgesi yer aldığını ve cihazda yeşil pil simgesinin olmadığını belirtti. Buradan sadece kutu üzerinde değişiklik olması gerektiği anlamı çıkarılabilir. Ancak tedbiri elden bırakmamak lazım.

Samsung Galaxy Note 7 cihazınızda gerekli kontrolleri yaptınız mı?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz