Yeni MacBook Pro Tanıtıldı!

0
227

Geçtiğimiz gün gerçekleşen Hello Again etkinliğinde Apple, yeni MacBook Pro modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Apple’ın Hello Again etkinliği oldukça hareketli geçti. Birçok yeniliğin tanıtıldığı etkinlikte en önemli detay ise yeni Macbook modelleriydi. 13 ve 15 inç olarak iki farklı modelle tanıtılan Macbook Pro yeni özelliklerle donatılmış durumda. Touch ID ve Touch Bar teknolojilerini bu cihazlarda kullanan Apple, yeni cihazlarındaki fiyat farkını da buna göre belirlemiş. Şimdi yeni MacBook Pro’ya daha ayrıntılı bakalım.

13 inç Macbook Pro

tb-macbook-pro-13

Üç farklı varyant üzerinden piayasaya sürülen 13 inç MacBook Pro’nun 5.999 TL fiyat etiketine sahip olan modelinde diğer modellerden eksik olarak işlemci hızı 2.0 GHz olarak belirlenirken yine bu modelde Touch ID ve Touch Bar yer almıyor. Diğer iki modelin arasındaki tek fark ise depolama kapasitesi. 2.9 GHz işlemci hızına sahip olan iki modelde fiyata göre 256 GB ve 512 GB hafıza seçenekleri yer alıyor.

 

15 inç Macbook Pro

tb-macbook-pro-15

Macbook Pro’nun 15 inç modelinin 13 inç modeline göre farkını ilk bakışta daha yüksek işlemci gücü ve artan RAM boyutu olarak dile getirebiliriz. 15 inç Macbook Pro ise iki farklı seçenekle sunuluyor. 11.099 TL fiyat etiketili modelin 9.499 fiyatına sahip modelden farkı ise 256 GB yerine 512 GB hafıza ve az da olsa artan işlemci gücü olarak karşımıza çıkıyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz