Yeni iPhone’lar Artık Daha Hızlı

0
147

Yeni iPhone ile ilgili taze taze sızıntılar gelmeye başlıyor. Anlaşılan Apple artık yeni cihazlarda performansa dahada önem veriyor. Sizler için bu yazımızda yeni iPhone ile ilgili bilgileri derledik.

Apple son zamanlarda bir takım yanlış kararlar aldığının farkına varmış olmalı ki yeni çıkartacağı telefonlarda performansa daha çok önem vermeye başlıyor.

bakınız: Apple Eski iPhone’ları yavaşlatıyor

Telefon kullanıcıları arasında popüler olan, telefonları karşılaştırma uygulaması Geekbench zaman zaman henüz piyasaya çıkmamış olan telefonlar hakkında bazı bilgileri sızdırıyor. Geekbench’ de yeni yapılan karşılaştırmada ortaya çıkan bilgilere göre “iPhone 11,2” cihaz koduyla D321AP anakartı ile destekli yeni bir cihaz tanıtımı planlanıyor. Cihazın adının “iPhone 11” veya “iPhone 9” olabileceği yönünde tahminler var.

Geekbench sonuçları, telefonun geçen haftalarda test edildiğini ve 2017 iPhone’larda bulunan A11 Bionic çipine benzer özelliklere sahip bir ARM işlemcisinin kullanıldığını gösteriyor. İlginç bir nokta ise yeni iPhone’ da RAM’in 2815MB (3GB) ile 3748MB (4GB) arasında arasında olacağı görünüyor. Ön belleğin 32KB’ dan 128KB’ a fırlaması göze çarpmakta.

Her iki cihaz arasında tek ve çift çekirdek skorlarını karşılaştırdığımızda iPhone X’e göre tek çekirdekte yüzde onluk bir artış, çift çekirdekte ise yüzde beşlik bir artış olduğu gözlemleniyor.

Geekbench “iPhone X” ile “iPhone 11,2” karşılaştırma sonuçları:

Apple’ın yaptığı bu yenilikler yeni çıkacak olan “iPhone 11,2” kod isimli telefonun hem performans hemde batarya açısından dahada iyileştirildiğini bizlere gösteriyor.

Yeni iPhone’ nun teknik özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz. Sizce alınmaya değer mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz