Yeni iOS 10.0.3 Eksikleri Giderebilmekte Yeterli Mi?

0
400
Yeni iOS 10.2 IPSW
Yeni iOS 10.2 IPSW

Geçtiğimiz ayda iOS 9’dan iOS 10’a geçiş yapan firma kullanıcılarını yazılım güncellemesi verdi. Yeni iOS 10 sürümü olan iOS 10.0.3 Apple kullanıcıları tarafından kullanılmaya başlandı.

İşte Yeni iOS 10 ve Beraberinde Getirdikleri

WWDC 2016 etkinliğinde lansmanı yapılan yeni iOS 10 kullanıcı deneyimlerine ve uygulamalara yönelen bir sürüm olarak karşımıza çıkıyor. iOS 10 ile gelen yeniliklere daha önce sizinle paylaştığımız bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

Mesajlaşma konusunda iOS 10 ile oldukça özellik kazanan Apple yazılımı kullanıcılarına mesaj yazarken, gizli mürekkep ile mesaj gönderme, hareketli el yazısı ile mesaj gönderme, tüm ekranı kaplayan kutlama mesajları gönderme, kelimelere basarak onları emojilere çevirme gibi kullanıcı deneyimleri sunuyor.wwdc

Apple kullanıcıları daha yeni olan Harita ile görsel açıdan daha estetik bir yer bulma servisini kullanacaklar.

Siri’nin gücünü onu daha fazla uygulamayı desteleyecek şekille artıran yazılımcılar bildirim konusunda da Android cihazlardan görmeye yıllardır aşına olduğumuz widget mantığını yakın bir tasarım yapmışlar.

Başarılı Olabildi Mi?

Bunu zamanla daha net anlayacağımız kesin. Ancak iOS 9 ile kullanıcıların Apple en çok güvendiği konu olan yazılımda herkesi hayal kırıklığına uğratan Apple umuyoruz ki bu sefer daha başarılı bir sürüm ile karşımızdadır. Bildiğimiz gibi iOS 9 güncellemelerinde çok fazla hatalar çıkmış ve kullanıcıları neredeyse Apple’dan soğutuyor uzaklaştırıyor tarzında haberler yapılmıştı. Stabilite konusunda eski gücünde olmayan yazılım şimdilik iOS 10 ile kullanıcılarını ikna etmeye çalışıyor. Bakalım iOS 10 neler yapabilecek.

İşte iOS 10 Sürümünün En Son Güncellemesi 10.0.3!

Hızlıca elimize ulaşan iOS 10.0.1 ve iOS 10.0.2’den sonra bu sürümlerde ortaya çıkan hataları gidermek için Apple yeni bir sürüm daha yayınladı. Ne yazık ki tüm Apple kullanıcıları bu sürümü henüz kullanamayacak.

Yeni cihazlarını birkaç ay önce satmaya başlayan Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için yeni bir sürüm yayınladı. Model numarasından da anladığımız gibi bu yazılım güncellemesi yeni özelliklerden çok hata gidermek adına çıkarılmış. Cihazlardaki özellikle bağlantı problemini bu sürümle çözmeye çalışan Apple aynı zamanda portre modunu iPhone 7 Plus modeline de getiriyor.

Apple kulaklıklarındaki problemleri de bu sürümle gidermeye çalışırken siz de iPhone 7 ve ya iPhone 7 Plus kullanıcısıysanız cihazınızın sürümünü yükseltebilirsiniz.

Peki siz iOS 10’a geçtiniz mi? Apple’ın son zamanlardaki yerini nasıl yorumluyorsunuz? iOS 10 ve Apple hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz