Yeni Instagram Özelliği: Arşiv

0
375

Instagram’a yeni güncelleme ile gelen arşiv özelliği yanlışlıkla sildiğimiz fotoğrafları geri getirebilecek!

Instagrama gelen hikaye özelliğinden ve canlı yayın özelliğinden sonra yeni güncelleme ile gelen ”Arşiv” özelliği, özellikle sevgililer için mükemmel olabilir.

Arşiv özelliğinden bahsedecek olursak bir çoğumuz Instagram’da istemeyerek bazı fotoğraflarımızı silebiliyoruz veya bir şekilde silmek zorunda kalıyoruz. İşte yeni gelen özellik bu sorunu ortadan kaldırıyor diyebiliriz. 

Bundan sonra profilinizde bulunmasını istemediğiniz veya geçici süreliğine kaldırmak istediğiniz fotoğraflarınızı arşiv bölümüne taşıyabileceksiniz ve arşive taşıdığınız fotoğraflarınız profilinizde gösterilmeyecek. Hatta daha sonra arşive eklediğiniz fotoğraflarınızı tekrardan profilinize ekleyebileceksiniz. Bunu yaparken fotoğrafınız ilk paylaştığınız tarihte yayınlanıyormuş gibi gösterilecek.

Yani diyelim 23 Mayıs’ta bir fotoğraf paylaştık ve 25 Mayıs’ta bir nedenden dolayı fotoğrafımızı arşive ekledik. Ancak 26 Mayıs’ta tekrar yayınlamak istersek fotoğrafımızı arşivden çıkardıktan sonra ilk yayınlandığı tarih olan 23 Mayıs’ta yayınlanmış olarak gösterilecek.

Peki fotoğraflarımızı nasıl arşive taşıyabileceğiz?

Instagramdaki fotoğrafımızın üstüne tıklayacağız ardından sağ üst bolümde üç tane nokta bulunuyor. O üç noktaya dokunduğumuzda paylaş, düzenle, arşiv seçenekleri bulunmakta. İşte buradan arşive tıkladığımız anda fotoğrafımızı arşiv bölümüne almış olacağız. İşte bu kadar basit.

En başta özellikle sevgililer için mükemmel olabilir dedik çünkü sevgilisi olan hemen herkes Instagram’a beraber çekildikleri fotoğrafları atıyor ardından kavga edip bir anlık sinirle fotoğrafı silebiliyor. İşte bu artık olmayacak diyebiliriz, yardımımıza yeni özellik yetişecek.

Siz Instagram’a gelen bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz