Yeni Emojiler Geliyor!

0
265

Mesajlaşırken kullanmaktan kaçınamadığımız emojilere, 2018’de 67 tane daha emoji ekleniyor.

MSN’de başlayan, Facebook, Twitter, WhatsApp ve diğer sosyal platformlarda da sıklıkla kullanılan emojiler bizlerin sanal alemdeki beden dilini oluşturuyor. Bu beden dilimize 67 tane daha emoji ekleniyor.

Yeni gelecek emojilerde günlük hayattaki duyguları içeren suratlar ve çeşitli figürler bulunacak. Örnek olarak 3 kalpli gülen yüz, parti modunda mutlu yüz, üşümüş yüz,gözlerinde ”ok” yazan yüz gibi bir çok ifade emojiler arasında yerini alacak.

2018 yılında gelmesi planlanan emojiler, Adobe, Google, Apple ve Facebook gibi büyük kuruluşların üye olduğu Unicode Consortium adlı bir konsorsiyum tarafından denetleniyor. Bu konsorsiyumda bulunan ‘Emoji Alt Komitesi’ emoji hazırlamak isteyen herkese karşı açık olmayı ve yeni emojileri denetim altına sokmayı planlıyor.

Emojilerin henüz ilk olarak hangi cihazlara geleceği belli değil. 67 adet yeni emoji yıl içerisinde cihazlara farklı zamanlarda dağıtılacak. Telefonlara gelen klavye güncellemesi ile bu emojiler telefonlarda yer alacak. Aralarında kesin olarak gelecek emojiler varken henüz denetim altında olan emojiler de var.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz