Xiaomi’nin Bükülebilir Akıllı Telefonu Sızdırıldı!

0
397

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin bükülebilir ekranlı cihazı sızdırılan bir videoda görüntülendi!

Bükülebilir ekrana sahip akıllı telefonlar yavaş yavaş tüm üreticilerin ilgi göstermeye başladığı bir sektör. Daha önce LG, G Flex modeli ile bu yöndeki tasarıma örnek olmuştu. Ürettiği üst seviye cihazları daha uygun bir fiyata sunan akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin yakın bir zamanda tanıtmayı planladığı yeni amiral gemisi modelinde bu tarzda bir ekrana yer vereceği konuşuluyordu. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan bir video bu haberleri doğrular nitelikte. Tam bir kesinliği olmasa da videoda Miui 8 arayüzüne ve bükülebilir ekrana sahip Xiaomi markalı bir akıllı telefonun çalışır halde olduğu görülüyor.

Burada iki ihtimal bulunuyor. Xiaomi yeni akıllı telefonunu tamamen esnek olarak ya da bükülmelere karşı oldukça dayanıklı bir yapıda tasarlamış olabilir. Her iki ihtimal de Çinli üreticinin akıllı telefonlarını bekleyen kullanıcıları heyecanlandırmaya yetecektir.

Xiaomi yakın bir zamanda Mi Note 2 modelinin tanıtımı gerçekleştirecek. Eğer videonun doğruluk payı varsa bu cihaz bükülebilir bir ekrana sahip olacak. Bu özelliğin Mi Note 2 ile birlikte 2. bir model seçeneği olarak sunulması da ihtimaller arasında bulunuyor. Xiaomi Mi Note 2 modelinin 25 Ekim tarihinde tanıtılması bekleniyor. Cihazın teknik özellikleri hakkında kesin bir bilgi olmasa da Çinli kaynakların belirttiğine göre 600$ (yaklaşık 1855 Lira) fiyat etiketine sahip olacak.

Peki siz bükülebilir ekrana sahip bir akıllı telefon kullanmayı tercih eder misiniz. Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz