Xiaomi Mi İlk Kez Görüntülendi!

0
336

Xiaomi’ nin ilk dizüstü bilgisayarı olan Xiamoi Mi bugün ilk kez görüntülendi!Xiaomi’yi bir çoğumuz biliyoruzdur herhalde. Ben ilk defa Xiaomi Yi adlı kamerasını satın almaya karar verdiğimde öğrenmiştim. Xiaomi bir Çin şirketi ve gerçekten ürünleri iyi.

2016’nın ikinci yarısında bir notebook modelini tanıtacağını söyleyen Xiaomi, bugün ilk dizüstü bilgisayarını tanıttı. Fotoğrafa geçmeden önce belirtmeliyim ki Xiaomi, sanırım Apple’a fazla özeniyor 🙂

i5-14inch-mi-laptop (1)

Resmen MacBook’u andıran Xiamoi Mi, tasarımıyla ve rengiyle Apple’dan çok şey aldığını gösteriyor.

Üstelik Xiaomi’nin CEO’su olan Lei Jun, bu cihaz için konuşmak erken demesine rağmen birkaç saat içerisinde görüntüleri sızdırıldı.

Cihazın 12.5, 13.3 ve 15.6 inç olarak satışa sunulacağı konuşuluyor. Ve 12.5 inç büyüklüğe sahip olan cihaz ilk olarak marketlerde satışa sunulacak deniliyor. Aynı zamanda cihaz Windows 10 işletim sistemine sahip olacak.

xiaomi_notebook_live

İşte Xiaomi’nin görüntüsü, sizce de Apple Macbook’lara benzemiyor mu ? Aynı zamanda bu fotoğraftan yola çıkılarak da cihazın önümüzdeki ayda tanıtımının yapılıp hemen satışa sunulacağı çok güçlü bir ihtimal olarak değerlendiriliyor.

Siz Xiaomi Mi hakkında ne düşünüyorsunuz, sizce Apple bu duruma kızacak mı? 🙂

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz