Windows Defender Artık Sistem Başlangıcında Tarama Yapabiliyor!

0
682

Windows Defender

Windows 10’daki güvenlik duvarı Windows Defender artık sistem başlangıçlarında tarama yapabilecek!

Güvenlik, güvenlik ve güvenlik; kim güvenliğine önem vermez ki? İlk çıktığı zamanlarda çok tepki toplayan Windows Defender aslında hiç de kötü değil. Bilgisayarınızda hiçbir güvenliğin olmamasından iyidir değil mi?

Güvenlik duvarımıza eklenen yeni özellik sayesinde bilgisayarınızı başlangıçlarında tarama yapabileceksiniz. İşletim sistemi henüz çalışmıyorken yapılan taramaların bilgisayarınızdaki zararlıları bulmak için en iyi yöntemlerden birisi olduğunu belirtelim. Yeni özelliği kullanmak istediğinizde bilgisayarınız yeniden başlayacak ve tarama işlemi yapılacak. Belirtilene göre bu sürenin yaklaşık 15 dakikayı bulacağını söyleyelim.

Bu özelliği kullanabilmek için Ayarlar -> Güncelleştirme ve Güvenlik -> Windows Defender yolunu izlemeniz yeterli.

Windows Defender Çevrimdışı

Bu güncellemenin ve yeni özelliğin şu an için sadece Windows Insider programının bir parçası olan kullanıcılara verildğini belirtelim. Insider programının bir parçası değilseniz bir sonraki Windows 10 güncellemesini beklemeniz gerekmektedir.

Windows Defender’in 2011 yılından beri hayatımızda olan bu özelliği, Windows 10’a sonradan entegre edildiğini belirtelim.

Güvenlik duvarımızın bu yeni özelliğini kullanıyor musunuz? Bu özellik hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz