WhatsApp’ta Onaylı Hesap Devri Başlıyor

1
427

Milyonlarca aktif kullanıcısı olan ve kolay kullanımı ile birçok mesajlaşma programlarının önüne geçen WhatsApp’ta onaylı hesap devri başlıyor.

WhatsApp, günlük olarak neredeyse birçoğumuzun aktif olarak kullandığı anlık mesajlaşma uygulaması. Piyasaya girdiği günden bu yana her gün yeni kullanıcılarla tanışmaya devam eden WhatsApp’ta da artık Twitter ve Instagram gibi sosyal platformlarda var olan onaylı hesap özelliği aktif hale geliyor.

İşletmeler için aktif hale gelecek olan bu özellik WhatsApp’ta dönebilecek olan dolandırıcılık olaylarınında önüne geçmeyi planlıyor. Bu özellik henüz WhatsApp’ın güncel sürümüne gelmiş değil.

Onaylı hesap özelliği şuan için sadece WhatsApp’ın Beta sürümünü kullanan kullanıcıları için aktif. WhatsApp’ın bu özelliği sayesinde kullanıcılar işletmelerin WhatsApp hesaplarına direkt olarak mesaj gönderebilecek. Müşteri-işletmeci arasındaki iletişim daha güvenilir bir hale gelecek. Dolandırıcılık ve oluşabilecek olumsuzluklara engel olmak isteyen işletmeler WhatsApp’ın onaylı hesap işareti ile korunacak. Bu özellik Android, Windows Phone ve iOS işletim sistemlerinde aktifleşecek.

Bu özelliğin ne zaman aktif olacağı konusunda henüz net bir bilgi yok.

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz