WhatsApp’ta Konuşmalarımız Tehlike Altında!

0
350

WhatsApp’ta ki konuşmalarınız bir başkası tarafından okunuyor ya da telefonuna kopyalanmış olabilir.

Günlük aktif 1.3 milyon kullanıcıya sahip WhatsApp yine kötü yazılımcılara fırsat verdi. Google Play Store’da bulunan Whatscan isimli uygulama ile WhatsApp kullanıcılarının mesajlarının kopyalanması ve okunması mümkün hale geldi.

WhatsApp for Whatscan isimli uygulama ile telefonunuzda çıkan QR kodu karşı tarafın telefonuna Whatsapp Web’e giriş yaparken yapıldığı gibi tarattığınızda, tüm konuşmalara erişebilirsiniz. Tüm konuşmalara erişmenin yanı sıra kişinin kendisiymiş gibi başkalarına mesaj atabilir, anlık olan yazıları saniye bile geçmeden okuyabilirsiniz. Her türlü yasal işlemlerden siz sorumlusunuz.

Şu an sadece Android cihazlar için indirilebilen uygulamanın herhangi bir yasal dayanağı yok. Uygulamanın silinmesi için yasal süreç başlatılmış da değil. WhatsApp’ın böyle bir uygulama karşısında nasıl bir adım atacağı merakla bekleniyor.

Ayrıca bu uygulamanın Google Play Store’da yer alması, Google Play Store’un yaptığımız haberdeki ”algoritma değişikliği”ne henüz gitmediğini gösteriyor. Kötü yazılımlı uygulamaları mağazada bulunduran Google Play Store algoritma değişikliğine özellikle de bu uygulamanın tespitinden sonra gidip gitmeyeceği de merakla bekleniyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz