WhatsApp’a İki Yeni Özellik

0
289

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, beta sürümünde ilerleyen zamanlarda tüm kullanıcılarına sunacağı iki yeni özelliği test ediyor.

Şu anda WhatsApp’ın beta sürümünü kullanan kullanıcılar için aktif olan görüntülü görüşme esnasında görüşme ekranını küçültüp büyütme ve durumları sadece bir yazı olarak da paylaşabilme özelliğinin ilerleyen zamanlarda WhatsApp’a gelecek olan güncellemeyle tüm kullanıcılar için aktif olması bekleniyor.

WhatsApp’ın yapacağı bu güncelleme ile görüntülü konuşma esnasında görüntünün olduğu ekran küçültülebilecek. Bu sayede hem görüntülü konuşabilecek hem de diğer arkadaşlarınızla sohbet edebileceksiniz.

WhatsApp’ın bu özelliğinin onaylı hesaplar, para transferi özellikleriyle beraber gelmesi de olası bir durum. Günümüze kadar WhatsApp kullanıcıları için sunduğu özelliklerle beğeni toplayan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp bu sayede en popüler anlık mesajlaşma uygulaması listesinde Facebook Messenger’dan sonra ikinci sırada yer alıyor. WhatsApp Google Play Store uygulamaları arasında da 7. sırada bulunmakta.

Güncelleme ile getirilecek olan PiP (Picture-in-Picture) yani görüntülü görüşme esnasında görüntü ekranının küçültülmesi özelliğinin Android Oreo için geçerli olacağı da söylentiler arasında. Bakalım WhatsApp bu özelliğini tüm işletim sistemlerine sunacak mı?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz