WhatsApp’a Görüntülü Arama Özelliği Geldi!

0
1019

WhatsApp kullanıcılarına müjde! Artık görüntülü aramalar yapabileceksiniz!

Dünya genelinde en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp sürekli küçük güncellemeler yapsa da bu sefer ki güncelleme gerçekten de büyük! WhatsApp, Android uygulamasına görüntülü arama özelliğini dağıtmaya başladı. Ancak herkes bu özelliğe henüz sahip değil.

Görüntülü arama özelliği rastgele gözükmeye başladı. Son beta sürümüne sahipseniz, uygulamayı güncellemenize gerek bile yok. Son beta güncellemesine sahip değilseniz sadece sesli arama yapabileceğinizi belirtelim. Son beta güncellemesini (2.16.318) yüklemek isterseniz de buradan indirip cihazınıza yüklemeniz ve numaranızla giriş yapmanız yeterli.

Tabi bir de mevcut beta sürümünü kullanan kullanıcılarda da görüntülü arama seçeneği gözükmeyebilir. Bunun için cihazınızda Uygulama Yöneticisi üzerinden WhatsApp’ın uygulama verilerini temizleyip tekrar numaranızla giriş yapmanız gerekiyor. Her durumda da sohbetlerinizi yedeklemeyi lütfen unutmayın.

whatsapp-goruntulu-arama

Bir görüntülü arama yapmak istediğinizde Aramalar sekmesinden veya kişi ile sohbet ekranında yer alan arama simgesine tıklayabilirsiniz. Böylelikle hem “Sesli arama” hem de “Görüntülü arama” seçeneklerini gösteren bir pencere açılacaktır.

Konumuzda belirttiğimiz uygulama sürümünden sonra çıkacak sürümlerde görüntülü aramalar otomatik olarak etkinleşebilir. Beta kullanıcı değilseniz biraz daha bekleyebilirsiniz.

Android cihazınızda WhatsApp’ın görüntülü arama özelliğini etkinleştirdiniz mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz