WhatsApp Üzerinden Para Transferi Özelliği Test Aşamasında

0
230

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcılar arası para transferi işlemini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

WhatsApp’a getirilecek olan özellikle kullanıcılar artık kendi arasında para transferi gerçekleştirebilecek. WhatsApp dosya paylaşımını üst seviyeye taşıyarak online para transferi işlemini özellikleri arasına getirecek.

UPI (Birleşik Ödeme Arayüzü) sistemini kullanarak kendine uyarlamayı planlayan WhatsApp, bu yeni özelliğinin aktifleşmesi için şu anda bu planı test aşamasında tutuyor. Kullanıcıların UPI’ye tanımlanmış banka hesaplarıyla para transferi yapmasının ne kadar güvenli olup olmayacağı akıllara takılan sorular arasında yer alıyor. Bunun için WhatsApp, kullanıcılarına Whatsapp Ödemeler başlığı altında yer alan ”Gizlilik Politikası” ve ”Koşullar” bölümünde yer alan talimatları kabul edildikten sonra bu özelliği kullanma imkanı sunacak.

Kategorisinde en iyi olma yolunda büyük adımlar atan WhatsApp’ın bu özelliğinin test aşamasından sonra gelecek olan güncellemeyle uygulamaya getirilmesi bekleniyor. Bu özelliğin WhatsApp’ın kullanıcılar arasında daha çok kullanılmasında büyük rol oynayacağı da beklentiler arasında.

Peki siz WhatsApp’a getirilecek olan kullanıcılar arası para transferinin güvenli olacağını düşünüyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz