WhatsApp Artık Ücret Alacak

0
417

Facebook’un sahip olduğu, günlük 1 milyar aktif kullanıcı sayısı olan sosyal mesajlaşma uygulaması WhatsApp artık paralı döneme geçiyor.

Bir önceki haberimizde kurumsal işletmelerin iletişim hesapları için ”onaylı hesap” dönemini başlatacağını duyurduğumuz WhatsApp, kurumsal işletmelerin kullanacağı ve işletmelerin müşteriyle iletişim halinde olacağı yeni bir WhatsApp’a bağlı uygulamayı test ediyor. Kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmeyen WhatsApp, kurumsal işletmeler için oluşturulan yeni uygulama için ekstra ücret alacak.

WhatsApp’ta Onaylı Hesap Devri Başlıyor başlıklı haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Gelirlerini arttırmak için bu adımı atan WhatsApp, kurumsal işletmelerin müşterileriyle daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda iletişim kurmasını sağlayacak. Son dönemlerde ortaya çıkan internet mağazaları, müşterileriyle iletişimini WhatsApp üzerinden sağlıyor olsa da müşterinin güvenliği açısından tehlike arz ediyor. WhatsApp da bu güvenlik tehlikesini ortadan kaldırmak için kurumsal işletmelerin hesaplarını onaylı hale getirecek ve böylece müşterinin aklında bir soru işareti kalmayacak.

Bu ek özellik için kurumsal işletme hesaplarından ekstra ücret alacak olan WhatsApp’ın resmi blogundaki bültende kullanıcıların WhatsApp’taki büyük şirketlerin hesaplarıyla kullanıcıların daha kolay iletişim kurması adına uygulamaya eklemeler yapıldığı belirtildi.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz