Uydu Görüntüleri Landsat 8 İle Daha Net Gözükecek!

0
585

Google, bu haftadan itibaren artık Haritalar ve Google Earth uyulmaları için uydu görüntülerini daha net görüntüler ile güncelleyeceğini duyurdu. Bu başarılı güncellemeyi ise USGS/NASA Landsat programı sayesinde düzenlediklerini söyledi.

Özellikle Landsat 8 uydusundan çekilmiş HD görüntüleri daha detaylı ve gerçekçi renklere sahip bir şekilde işlenecek ve görüntülerde bulutlar ve görüntünün kötü olmasına sebep olan diğer etkenler ortadan kaldırılmaya çalışıldığı için görüntüler artık daha iyi bir şekilde gözükecek.

Landsat 8 uydusu Landsat 7 uydusuna kıyasla sadece daha iyi fotoğraf çekmekle kalmıyor aynı zamanda iki kat daha hızlı fotoğraf çekiyor. Bu da Google’ın daha güzel ve güncel bir görüntü çekeceği anlamına geliyor ve artık belirli rakımlarda görüntülerin daha net olması sağlanacak. Haritadan bakıldığı zaman görüntüde gözüken binalar, parklar ve diğer yapıtlar artık daha detaylı gözükecek.

eski ve yeni görüntü

Yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz gibi değişiklikten önceki ve sonraki resimler gözüküyor. New York şehrinin uydu fotoğrafından da görmüş olabileceğiniz gibi görüntü artık daha detaylı ve artık daha renkli bir halde gözükmektedir. Örneğin Central Park artık daha net ve renkli bir şekilde gözüküyor. Artık Google Earth ve Haritalar uygulamasında daha net görüntüler görmeye alışacağımız anlamına geliyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz