Twitter Vine’ın Fişini Çekti: Kapatıyor!

0
227

Twitter’ın sahip olduğu popüler kısa video paylaşım servisi Vine, şirket tarafından kapatılıyor.

Twitter, tüm dünyada sevilerek kullanılan kısa formlu video paylaşım uygulaması Vine’ı kapatacağını açıkladı. Hala uygulama üzerinden daha önceden yayınlanan Vine videolarını izleyebilirsiniz. Ancak şuandan itibaren ne yazık ki yeni bir 6 saniyelik video göremeyeceğiz. Uzun süredir Instagram ve Snapchat gibi güçlü rakipleri karşısında kullanıcı kabeden sosyal medya servisinin kapatılmasının ardında Twitter’ın daha farklı planları yatıyor. Vine tarafından daha önceki videoların ne olacağına dair yapılan açıklama ise şöyle:

“Uygulama, web sitesi ya da çektiğiniz Vine’lar bugün hiçbir yere gitmiyor. Onlara değer veriyoruz ve bu işi doğru bir şekilde yürüteceğiz. Vine’larınızı indirebileceksiniz. Siteyi açık tutacağız çünkü şimdiye kadar yapılan bütün Vine’lara ulaşılabilmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Sitede ya da uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan önce haberdar edileceksiniz.

İlk zamanlar tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler olan Vine yıllardır bu alanda varlığını sürdürüyordu. Ancak son zamanlarda sosyal medyanın patronları arasında daha uzun soluklu bir akım başlatılmış durumda: Canlı Yayınlar. Gelen haberlere göre Vine’ın fişini çeken Twitter, Periscope ile birlikte canlı yayın videolara daha fazla önem vermeye başlayacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz