Turkcell ve Samsung 5G Mobil İnternet Hızı İçin Önemli Bir Adım Attı

0
167

Türkiye’ye 5G mobil internet hızı teknolojisini getirmek için, Turkcell ve Samsung, bir anlaşma imzaladı.

5G Mobil İnternet Hızı İçin Önemli Bir Adım Atıldı

Turkcell ve Güney Koreli dev akıllı cihaz şirketi Samsung, Türkiyeyi baz alan bir anlaşma imzaladı. Anlaşmanın amacı, Türkiye’ye 5G mobil internet hızını getirmek ve sorunsuz bir şekilde kullanıcılara sunmak.

5G teknolojisi için şimdilik soyut bir adım atılmış olsa da iki şirket, 5G teknolojisini Türkiye’ye getirmek için test ağları kuracak. Bu teknoloji için kurulacak test ağlarında denemeler yapacak iki şirket 5G teknolojisini, akıllı cihaz uygulamalarında da kullanacak.

Ev güvenliği, enerji tüketiminin izlenmesi ve denetimi, nesnelerin izlenmesi gibi akıllı cihaz uygulamalarında da Türkiye’ye getirmeyi planladıkları teknolojiyi kullanmayı hedefleyen iki şirket, bu teknolojiyi ilk kez Türkiye’de tanıtmayı ve çalıştırmayı planlıyor.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Güney Koreli şirket ile birlikte uzun vadeli bir anlaşma yaptıklarını, bu hizmetin erkenden hayata geçirilmesinin hem ülke ekonomisinde hem de teknolojide bir sıçrayış yaşatacağını belirtti.

Samsung Türkiye Başkanı Kim, şirket olarak dünyaya ilham verici ve yenilikçi vizyonla ilerlediklerini, Türkiye’ye getirmeyi planladıkları teknolojinin, televizyonların, akıllı ev eşyalarının küresel olarak geliştirilmesine öncülük ettiklerini söyledi.Bu teknolojinin Türkiye’nin ulusal yenilikçi hedeflerine katkıda bulunacağını ve Türkiye’deki müşterilerinin günlük yaşamına değer katan yenilikler sunmaya kararlı olduklarını da cümlelerine ekledi.

Teknoloji haberlerini ve akıllı cihazlar için ipuçları yakından takip etmek istiyorsanız Facebook sayfamızı buraya tıklayarak takip edebilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz