Steam Yaz İndirimleri Boyunca CS: GO Hediye Etmek Yasaklandı!

0
471

İlginç bir kararla Valve, Steam Yaz İndirimleri kapsamında CS: GO oyunun hediye edilmesini yasakladı. Buradaki yazımızda size ilk fırsatları ve almanız gereken oyunları önermiştik. Bunların arasında CS: GO oyunu da vardı. Ancak Valve 23.06.2016 saat 20.00’dan 04.06.2016 saat 20.00’a kadar CS: GO oyununun hediye olarak gönderilmesini yasakladı.

steam-1

Konuyla ilgili gerekli açıklama yapılmamasına rağmen sizinle tahminlerimizi paylaşmak istiyoruz. Bildiğiniz üzere CS: GO çok satan oyunlardan biri, hatta Steam’i sürekli takip eden biriyseniz 2015 yılının en çok satan oyunlarında ilk sıralarda yer aldığını hatırlayabilirsiniz. İnsanlar da hazır 12 TL’ye düştü deyip gerektiğinden fazla alarak indirim bittiğinde bu oyunları farklı ücretlerle satabiliyor. Valve’nin böyle bir durumun farkında olduğunu ve bu yüzden böyle bir sınırlama getirdiğini düşünüyoruz.

Sonuç olarak Steam Yaz İndirimleri bitene kadar CS: GO oyununu arkadaşlarınıza hediye edemeyecek veya başkalarına satamayacaksınız. Eğer bir arkadaşınıza oyun hediye etmek istiyorsanız ve bütçeniz de 12 TL ise size %75 indirimle 7.75 TL’ye düşen Payday 2 oyununu önerebiliriz.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz