Xperia X Performans için Android Nougat Müjdesi!

0
309

Android 7.0 Nougat güncellemesi Sony Xperia X Performans modeline dağıtılmaya başlandı.

Android 7.0 AOSP kod repolarının dağıtılmasının üzerinden aylar geçmesine rağmen halen birçok akıllı cihaz kullanıcısı üreticilerin güncelleme haberini beklemekte. Nexus ve Android One kapsamı dışında kalan kullanıcılar güncellemenin neden bu kadar süredir yayınlanmadığını sormaya başladığı şu dönemlerde teknoloji devi Sony’den beklenen haber geldi. Firmanın amiral gemisi modeli Xperia X Performans bugünden itibaren Android Nougat güncellemesini almaya başlıyor. XperiaBlog tarafından paylaşılan bilgilere göre Xperia X Performans modeli beta sürümünden sonra ilk resmi Android Nougat güncellemesi alan Sony modeli oluyor.

39,2A,0,327 yapım numarasına sahip güncelleme uluslararası model F8131 ve çift simli F8132 model numaralı cihazlar için yayınlanıyor. Güncellemenin tüm bölgeler için yayınlanması özellikle de ülkemizdeki kullanıcılara sunulması biraz daha zaman alabilir. Xperia X Performans sahibi iseniz ara ara OTA güncellemesini kontrol etmenize fayda var.

Sony güncelleme konusunda rakipleri kıyasla biraz daha hızlı ve cömert davranan firmalardan. Bu da diğer Xperia kullanıcılarını heyacanlandıran bir durum haline geliyor. Akıllı telefon üreticisinin bundan sonraki güncelleme listesinde yeni sayabileceğimiz Xperia X, Xperia XA, Xperia XA Ultra başta olmak üzere Xperia Z5 ve Z+ modelleri de yer almakta.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz