Snapchat’in Canlı Efektleri Facebook’ta!

0
228

Facebook daha önce Snapchat’te oldukça popüler olarak kullanılan canlı efektleri kendi uygulamasıyla kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Keni uygulamasını yenilemeye hazırlanan sosyal medya devi Snapchat’teki canlı efektler özelliğine benzer artırılmış gerçeklik filtrelerini kullanıma alıyor. “Yeni kamera” başlığıyla kulanıma sunulacak özelliklerle canlı selfie filtreleri, animasyon maskeleri ve kaplanmış grafik arayüzü 1.4 milyar Facebook kullanıcısının beğenisine sunulacak. Yeni kamera ile çekilen fotoğraf ve videolar 24 saat boyunca haber kaynağında görüntülenebileği gibi paylaşımların sadece belirli kişilerce görüntülenmesi gibi ayarlamalar da yeni özellikle birlikte yer alıyor.

facebook-new-camera

Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan yeni kameraya Facebook’un mobil uygulamasında sol üst kısımda yer alan ilgili butondan ulaşılabiliyor. Çekilen görüntüler ise haber kaynağı veya direkt mesaj seçenekleri ile paylaşılabiliyor. Uygulamaya tıpkı Instagram’da olduğu gibi direkt mesaj butonu da ekleyen Facebook gönderilen içeriklerin bu kısımdan kontrol edilebilmesini sağlıyor.

Facebook geçtiğimiz Mart ayında satın aldığı artırılmış gerçeklik çalışmaları yürüten MSQRD ile Snapchat’in canlı filtrelerini Rio olimpiyatlarında test etmişti. Daha sonra kullanımdan kaldırılan özellikler bu sefer tamamıyla devreye alınıyor. Şimdilik İrlanda’da kullanıma alınan yeni özelliikler yakın bir zamandan tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak

Facebook’a gelen canlı efetkleri nasıl buldunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz