Snapchat Artık Bilgisayarda da Kullanılabilecek

0
216

İlk sürümü 2011 yılının Eylül ayında yayınlanan ve her geçen gün popülerliği artan Snapchat, masaüstü bilgisayar kullanıcılarını sevindirecek güzel bir girişimde bulundu.

WhatsApp, Instagram ve Facebook gibi uygulamalara ”anlık hikaye” özelliğini ve diğer birçok özelliğini tanıtan Snapchat, masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabilecek. Snapchat, bu girişiminde Google ile iş birliği içerisinde bulunuyor. Google ile anlaşma yapıldığı için ChromeOS işletim sisteminde kullanılabilecek olan uygulama, ilk olarak Pixelbook’ta kullanılabilecek. Pixelbook, Google’ın 31 Ekim tarihinde teknoloji piyasasına süreceği dizüstü bilgisayar.

Snapchat ile Google

Pixelbook’ta kullanılacak olan Snapchat’in bilgisayar versiyonu ile uygulamanın daha aktif olması hedefleniyor. İlk gelecek bilgisayar sürümünde uygulamanın, kullanıcılara sorun yaşatıp yaşatmayacağı da merakla bekleniyor. Ayrıca şu an için uygulamanın Pixelbook’ta hangi özelliklere sahip olacağı ve nasıl kullanılacağı konusunda ortaya çıkartılmış kesin bir bilgi yok. Bu konuda kesin bir bilgi olmadığı gibi Windows işletim sisteminde de uygulamanın kullanılıp kullanılmayacağı hakkında da soru işaretleri yer alıyor.

Snapchat’in Google’dan destek almasının, uygulamanın gelişmesinde büyük bir rol oynayacağı düşünülüyor. Yapılan ortaklığı açıklayan Matt Vokoun, bu ortaklığın geliştirileceğini cümleleri arasına eklediğini belirtelim.

Uygulamanın bilgisayarlar için ne zaman kullanılabilir hale geleceği henüz bilinmiyor. Yapılan bu ortaklığı belki de bir tanıtım lansmanı ile tüm kullanıcılara duyurulabilir.

Peki siz, uygulamayı kullanıyor musunuz? Uygulamanın bilgisayar versiyonunun hem uygulama hem de kullanıcılar açısından yararlı olacağını düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Snapchat videolarını iPhone telefonunuza indirmek için bu makalemiz, dinlediğiniz şarkıları uygulama ile bulabilmek için bu makalemiz size yardımcı olacaktır.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz