Bu Oyun, Yapımcısına Günde 100.000 Dolar Kazandırıyor!

0
436

Başlığı gördüğünüzde hepinizin içi biraz da olsa cız etmiştir herhalde. Evet bu oyun yapımcısına günlük 100.000 dolar kazandırıyor. Hem de çok basit bir oyun. Oyunun adını merak mı ettiniz? Hemen cevaplayalım: slither.io.

Son dönemlerde AAA oyun olarak tanımladığımız, ancak iyi bilgisayarlarda oynanabilen oyunlar her ne kadar popüler olsa da basit oyunlar da gayet iyi bir biçimde kendi yolunda ilerliyor. Bu arada AAA oyunların ne olduğu hakkında bilginiz yoksa bu yazımız bilgi edinmenizi sağlayacaktır.

Öncelikle agar.io ile başlayan ve çok geniş kitlelere ulaşabilen web tabanlı oyun daha sonra slither.io ve deep.io gibi oyunlarla daha da geniş kitlelere ulaşan bu tür oyunlardan bu derece inanılmaz para kazanılıyorsa AAA oyunlarını hiç düşünmeyelim bile. 🙂

Aynı zamanda Android ve iOS platformlarından yani mobilden de oynanabilen slither.io bu kadar kazandırtıyor. Peki diğerleri?

Üstelik oyunun mantığı da çok basit. Siz bir solucansınız ve diğer solucanların size çarpmasını sağlayarak onları öldürüyorsunuz ve öldüklerinde bıraktıkları puanları toplamaya çalışıyorsunuz. Böylelikle dünya sıralamasına ulaşmaya çalışıyorsunuz. Ne kadar basit değil mi?

Siz bu oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? Peki yapımcısına getirdiği kazancı duyunca nasıl bir tepki verdiniz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz