Skype’da Yaşanan Bağlantı Sorunları Çözüldü!

0
316

Bazı Skype kullanıcılarının oturum açabilmelerini, arama yapmalarını ve mesaj gönderip alabilmelerini engelleyen üç günlük bağlantı sorunları çözüldü. Şirket tamamen sorunu giderdiklerini söylese de hala Avrupa’dan şikayetler geliyor. Şirketin söyledikleri ne kadar doğru şimdilik tartışma konusu.

 

Microsoft bunun bir hacker grubu tarafından yapıldığını iddia ediyor. Ancak sadece Avrupa’da kesinti yaşandığı diğer ülkelerde ise bu sorunun çok az olduğu, fazla etkilenilmediği de apaçık ortada. Microsoft bu söylemlere karşı sessizliğini hala koruyor. Yine de şirket bu yönde çıkan haberlere daha çok güveniyor. Ancak Skype, hacker grubunun konuyla ilgili sorumluluğunu üstlendiği raporlar ortaya çıktığında bile tüm hafta hiçbir şey söylemedi.

Kullanıcılar sadece bu kesintiden şikayetçi değil. Daha öncelerde hala bazı sorunlar düzeltilmesine rağmen bağlantıda kopma, çağrıyı kabul edememe ya da çağrı gönderememe gibi sorunlar vardı. Microsoft bu sorunlar farkedilmediği; çözüme şimdi kavuşturulduğuna dair güvence veriyorlar.

DDoS Saldırısının Olduğu İddia Ediliyor

Bazı kişiler ise bunun bir DDoS saldırısı yüzünden olduğu kanısında. Bu gecikme göz önüne alındığında bu oldukça mümkün görünüyor. Fakat şirket buna da sessiz kalıyor. Microsoft’a soru yöneltildiğinde bilgi için yalnızca Skype Heartbeat sayfasına yöneltiyor. Buradan olayın farkında olduklarını ve sorunun düzeltileceğini söylüyorlardı.

Skype bünyesinde yaklaşık 300 milyon kullanıcıyı barındırıyor. Ancak Skype’ın bu açıklamalarından sonra kullanıcılar büyük hayal kırıklığına uğradı. Yine de Skype oldukça stabil ve kullanışlı bir program. Kullanıcılar da Microsoft’tan memnunken bu olayın arkasında ne olduğunu merak ediyorlar.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz