Samsung’un yeni kapaklı telefonu ile tanışın!

0
463
Samsung Galaxy Leader 8

Güney Kore merkezli Samsung şirketi,geçtiğimiz günlerde yeni bir akıllı telefon modelini tanıttı. Fakat, bu cihaz bildiğiniz akıllı telefonlardan değil.

İlk bakışta ne kadar normal, 4.2 inç boyutunda bir ekrana sahip akıllı telefon gibi gözükse de aslında işler çerçeve ile biraz oynadığınızda ortaya çıkıyor. Çünkü bu akıllı telefon hem dokunmatik ekrana sahip, hem de kapaklı! Sürprizler sadece bununla da sınırlı değil. Tek ekran yetmemiş olacak ki Samsung’un cihazın üzerine ikinci bir ekran konumlandırdığını görmekteyiz.

 

Cihaz ilk olarak Çin’de tanıtıldı. Bazı dedikodular cihazın sadece Asya pazarına özel olarak üretildiği yönünde. Ayrıca çıkış tarihi ve fiyatı henüz bilinmiyor. Cihazın tasarımından ve iki ekrana sahip olmasından anlayacağımız kadarı ile pek de uygun fiyatlı olduğunu söylememiz biraz zor.

Şimdi gelin cihazın cihazın teknik özelliklerinden biraz bahsedelim. Samsung cihazına güç vermek adına Snapdragon 821 işlemcisini tercih etmiş. RAM kısmına baktığımızda ise şirket 4GB RAM’i bu cihaza yeterli görmüş. Ayrıca cihaz genişletilebilir 64GB hafıza ile geliyor. Yeni Leader 8’de alüminyum alaşımlı kasa kullanıldığını görmekteyiz. Bu ne kadar cihazı elit göstermek adına yapılmış bir haraket olsa da umarım ısınma sorunu ile başları derde girmez.

Cihaz ekran olarak iki adet Full HD Super AMOLED ekran kullanmış. Ekranlar 4.2 inç büyüklüğe sahip. Cihazın arkasında  f/1.7 diyafram açıklığına sahip 12 MP çözünürlüğünde bir adet kamera bulunmakta. Ön kısma geldiğimizde ise 5MP çözünürlüğe sahip bir kamera kullanıldığını görmekteyiz.

Telefonda batarya tarafında ise 2,300 mAh kapasiteye sahip, kablosuz şarj özelliğini destekleyen bir batarya mevcut. Telefon 235 gram ağırlığa ve 15.9mm kalınlığa sahip.

Bana kalırsa Samsung bu cihaz ile normal kullanıcı kesiminden daha çok, iş insanlarına odaklanmış durumda. Fakat, alışılmışın dışında iki ekrana sahip olması ve kapaklı oluşu diğer akıllı telefonlardan ayırıyor. Yani Samsung’un bu cihazını elit sınıfa dahil olarak piyasaya sürmesini bekleyebiliriz.

Sizce bu telefon Türkiye’ye gelirse pazarda tutunabilir mi? Ya da iyi tanıtım yapılan ancak elde patlayan bir girişim mi olur? Cihazın Türkiye ve Avrupa pazarına girişi de hala bilinmezlik içinde. Bekleyip olanları hep birlikte göreceğiz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz