Samsung Şarj Konusunda Rakip Tanımadı!

0
222

Dünyaca ünlü firma Samsung, çıkardığı en iyi modeli ile rakip tanımadı. Şarj konusunda yapılan test ve daha fazlası burada.

Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone 7 Plus ve Google Pixel XL hızlı şarj testine girdi ve Samsung Galaxy S7 Edge rakiplerini geride bırakmayı başardı.

Bir YouTube kanalı olan SuperSaf TV, eşit koşullarda bu 3 modele hızlı şarj testi uyguladı. Samsung Galaxy S7 Edge yaklaşık 1.5 saatte %100 şarja ulaştı, Google Pixel XL yaklaşık 2 saatte %100 şarja ulaştı. Son olarakta iPhone 7 Plus yaklaşık 3.5 saatte %100 şarja ulaşabildi. Böylelikle iPhone 7 Plus testte sonuncu oldu.

 

Ancak cihazların bataryalarının kapasitesine baktığımızda 3600mAh kapasitesiyle Samsung Galaxy S7 Edge’in aslında diğerlerine oranla daha yavaş şarj olmasını bekleyebilirdik. Çünkü diğer cihazların batarya kapasiteleri daha düşük ve bu da demek oluyor ki daha hızlı şarj olabilir. Örnek verecek olursak Google Pixel XL 3450mAh, iPhone 7 Plus ise 2900mAh batarya gücüne sahip.

Yapılan testle ilgili tüm bilgilere ulaşmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce batarya testi bir cihazın performansını belirlemek için yeterlimidir?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz