Samsung Note 8 ile ilgili sızıntılar devam ediyor!

1
272
Geçen sene açıklanan Note 7 batarya sorunları üzerine geri toplanmıştı.

Bu seneki Ağustos Unpacked etkinliğinde Samsung’un Note serisinin en yeni telefonu olan Note 8’i duyurması bekleniyor.

Geçen seneki Note 7 skandalından sonra Samsung’un koltuğunun biraz sallandığını söyleyebiliriz. Neredeyse 17 milyar dolara mal olan telefondan sonra Samsung Galaxy S8, S8+ ve S7’nin yeni rengini tanıtmıştı. Tabi ki bundan sonra Note serisinin devam etmeyeceği şeklinde söylentiler ortaya çıkmıştı. Ne var ki büyük haber siteleri tarafından sızdırılan bilgiler tam tersini söylüyor.

Genel Özellikler ve Tasarım

Henüz telefonun dizaynı veya genel görünüşü hakkında sızdırılan fotoğraflar doğrulanmış değil, bu yüzden kesin bir şey söylenemiyor. Fakat Samsung’un S serisindeki son telefonlarında kullanmış olduğu “Infinity Display” teknolojisinin tekrar kullanmasının olası olduğunu belirtmekte fayda var.

Eğer Infinity Display kullanılırsa ekran çözünürlüğü QHD+ yani geniş ekran 2K olacak. Buna rağmen bazı raporlar Samsung’un sanal gerçeklikte ekran çözünürlüğünü yükseltme planlarının olduğunu söylüyor, yani 4K görme ihtimalimiz de var.

Geçen sene duyurulan Note 7’de Snapdragon 835 (Veya Exynos 8890) ve QHD Ekran ile gelmişti.

Son sızıntılara göre Samsung, Note 8’de daha önce hiçbir telefonda kullanılmamış olan Snapdragon 836 işlemcisi ile gelecek. Samsung’dan sonra aynı işlemcinin yeni Google Pixel telefonlarında da kullanılması planlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde S8 ve S8+, Hindistan’da 6 GB RAM’lik sürümleri ile görüldü. Note 8’de de artık 6 GB RAM’in bulunacağı öngörülüyor. Telefonun model numarasının da SM-N950F olabileceği SamMobile tarafından belirtiliyor.

Bildiğimiz üzere geçen sene iPhone 7 ile birlikte duyurulan iPhone 7 Plus çift kamera kullanıyordu. Sızdırılan bazı çizimlere göre Note serisi de artık çift kamera kullanacak. Bu çizimlere göre parmak izi tarayıcı ekranın içinde olmaya devam edecek. Fakat bazı haber kaynakları, Samsung’un şu anki parmak izi tarayıcısı konumundan memnun olmadığını belirtiyor. Yani Note 8’de telefonun arka kısmında bulunan bir parmak izi tarayıcısı da görebiliriz.

Note 8 hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz