Samsung Kullanıcıları Bu Uygulamayı Silin!

0
888

Yeni model bir Samsung cihazınız varsa pil sorunu yaşamamak için bu uygulamayı silmeniz gerekiyor.

Samsung Gear VR’a destek sunan Oculus bu cihazlarda yer alan uygulamalarını güncelledi. Gelen bilgilere göre 29 Eylül’de güncellenen Oculus uygulamaları yüzünden bu platformu kullanan Samsung cihazlarda aşırı ısınma ve pil sorunları görülüyor. Eğer Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinden herhangi birini kullanıyorsanız ve son zamanlarda cihazınızda bu tür problemlerle karşılaştıysanız, Oculus Home ve Oculus Rooms uygulamalarını cihazınızın sağlığı için silmeniz gerekmekte.

Bir Reddit kullanıcısı sahip olduğu Galaxy S7 cihazının şarjının Oculus uygulamalarından dolayı 3 saatlik bir sürede %70 azaldığını belirtiyor. Bunun gibi birçok kullanıcı da aynı durumla karşılaştıklarından söz ediyor.

Herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için şuan yapabileceğiniz en önemli şey Oculus uygulamalarını cihazınızdan kaldırmak. Daha sonrasında ise bu uygulamaların en son çalışan sürümünü yüklemeniz gerekiyor. Bunun için de Oculus’un uygulamalarını tekar güncellemesini beklemelisiniz. Şimdilik firma tarafından herhangi bir açıklama yapılmış değil. Yani bu da birkaç günlük sanal gerçeklik deneyiminizden vazgeçmeniz anlamına geliyor.

Peki siz telefonunuzda bu tür sorunlar yaşadınız mı?

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz