Samsung Galaxy S8 Masaüstü Olarak Kullanılabilecek

0
408

Güney Koreli teknoloji devi olan Samsung yapmış olduğu tanıtımda tüm dünyada heyecan uyandıran cep telefonlarının yanı sıra Samsung Dex adı verilen masaüstü işletim ile ortak çalışabilen bir sistemi de anlattı.

Geçen yıl meydana gelen Note 7 faciasının ardından Samsung pazara güçlü bir şekilde geri dönebilmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Samsung’un Galaxy S8’e ne kadar özel bir çaba sarf ettiğini hep beraber seyrettik. Bu çaba diğer cihazlarında çok güçlü döneceğinin sinyallerini veriyordu. Samsung bugün düzenlediği konferansta piyasaya süreceği yeni cep telefonlarını ve bu cep telefonlarıyla paralel çalışacak olan diğer cihazların da tanıtımını yaptı. Tüm bu ürünlerin arasında en fazla dikkatleri üzerine toplayan cihaz ise Samsung Dex adı verilen bir aparattı.

Aslında bu bir ilk değil daha önce Microsoft Continuum adında bir aparat çıkarmıştı. Samsung Microsot’dan esinlenmiş olacak ki buna benzer şekilde çalışan Samsung Dex’i piyasaya sürdü. Samsung Dex kullandığınız telefon ile bilgisayarınız arsında bir bağlantı kuran küçük bir adaptör olarak çalışır.

Samsung Dex Nasıl Çalışır?

Dex’i çalıştırmak oldukça basittir.Bunun için yapmanız gereken iki şey var.

  • Samsung Dex’i bilgisayarınıza takın.
  • Cep telefonunuzu Samsung Dex’in üzerine yerleştirin.

Bu iki işlemi yaptıktan sonra ekran bir anda android tabanlı bir işletim sistemine dönüşüyor.

Samsung Dex’in Özellikleri

Üzerinde iki adet USB, bir adet Ethernet, bir adet HDMI ve bir adet de USB-C girişi olan Dex, kullanıcılara her türlü bağlantı desteği sağlıyor. Bu kadar giriş olmasının diğer bir avantajı da monitör, klavye veya fare ile telefonunuzdaki tüm dosyaları rahatlıkla kontrol edebilir ve istediğiniz bütün işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu sistem Android 7.0 sürümünü daha geniş ekranlarda güncellenmiş versiyonu kullanıyor.

Siz de telefonunuzda çok fazla dosya taşıyorsanız veya cep telefonunuzu daha rahat kontrol etmek istiyorsanız Dex tam size göre.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz