Samsung Galaxy Note 8 hakkında en yeni söylentiler, çıkış tarihi ve özellikleri

0
471

Bildiğiniz gibi Note 7, Samsung için büyük sıkıntılara neden oldu ve sonlandırıldı. Hayranlar büyük bir merakla Note 8’i bekliyorlar.

Galaxy S8, 29 Mart’ta Unpacked etkinliğinde piyasaya çıkacak ve Nisan ayında satışa sunulacak. Önceki raporların aksine bir S Pen ile gelmesini beklemiyoruz, bu da Galaxy Note 7 ile yalnızca boyut olarak rekabet edeceği anlamına geliyor: Standart olarak 5.8inç ekran ve Galaxy S8+ için söylenen 6.2 inç. Dolayısıyla Note 7’nin 5.7 inç ekranı küçük kalıyor.

 

Bununla birlikte, Samsung’un Note 8’de tasarım değişikliklerini yapmasını bekliyoruz. Bu da, parmak izi tarayıcısının arka tarafa taşınması ve ana sayfa butonunun tamamen kaybolması ile daha büyük, daha yüksek ve potansiyel olarak basınca duyarlı bir ekran göreceğimiz anlamına geliyor. Ayrıca her zamanki gibi, Note 8’in Galaxy S8’den daha hızlı olmasını bekleyebilirsiniz.

Galaxy Note 8’i, 2013 yılında yayınlanan Galaxy Note 8.0 tabletiyle karıştırmayınız. 

Galaxy Note 8’in çıkış tarihi ne zaman?

Geleneksel olarak Samsung, eylül ayının başında gerçekleşen IFA fuarında her yıl yeni bir Galaxy Note amiral gemisini duyuruyordu. Geçtiğimiz iki yıl boyunca ağustos ayında yeni Galaxy Note’ı duyurdu ve her zaman eylül ortasında ortaya çıkan yeni iPhone’un önüne çıktı.

En olası çıkış tarihinin Ağustos 2017 olduğunu belirtelim. Ancak, alternatif bir çıkış tarihi belirten birkaç seçenek var.

 

Sonlandırılan Note 7 önemli bir başarısızlıkla sonuçlandı. Şirketi birkaç milyar liralık zarara uğrattı ve itibarını zedeledi. Samsung şimdi, Note 8’i daha önce yayınlayarak Note 7’deki dikkatleri kaldırma veya normal ürün hattını sürdürme seçeğeni ile karşı karşıya.

Bazıları, Note 8’in Mart 2017’de Samsung Galaxy S8 ile birlikte piyasaya sürüleceğini söylese de, bu söylenti Samsung’un iki telefon duyurması ve ikisinin de kavisli ekranlar olması pek olası değil. Hala birinde daha büyük bir ekran ve daha yüksek kapasiteli bir pil olacak. Ayrıca bir çift lensli kamera ve daha yüksek çözünürlüklü 4K ekran ile birlikte gelmesi söylentiler arasında.

Samsung’un Note ailesini bırakmasını öneren ağızdan ağıza dolaşan fısıltılar vardı. Ancak ikinci yıllık amiral gemisi lansmanının yapılmaması Samsung’un kâr marjlarında çok büyük bir etkisi olabilir. Neyse ki şirket Note 8’in varolacağını ve Kore’de Galaxy S8 veya Galaxy Note 8’e geçiş yaparlarsa Note 7 kullanıcılarına yüzde 50 indirim teklifinde bulunacağını belirtti.

Galaxy Note 8 hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz