Samsung Galaxy Note 7’yi Piyasaya Sürdü!

0
513

Samsung Galaxy Note 7 ile yeni bir adım attı. Samsung Galaxy Note 7 cihazını üç aşamalı olarak kullanıcıların hizmetine sunacak. İşte olay yaratan Note 7’nin tüm detayları.

Samsung’un gündeme oturan cihazı Galaxy Note 7 gündeme bomba gibi düştü. Cihazın yeniden piyasaya sürüleceği dedikodularının ardı arkası kesilmezken Samsung’dan beklenen hamle geldi ve konuyla ilgili resmi bir açıklama yaptı. Samsung Galaxy Note 7 yeniden bizlerle!

Konuyla ilgili olarak üç aşamadan oluşan bir program uygulayacaklarını dile getiren Samsung, cihazı yenideen satışa sunacak. Üç aşamalı programın ilk ayağında tüm sorunları gidedrilmiş olarak yaklaşık 3 milyon Note 7 cihazı satışa sunulacak. Samsung %100 güvenli oldugunu düşündüğü cihazları istenen bçlgelerde satışa sunacak. Samsung bu cihazları “KİRALIK TELEFON” olarak değerlendirecek.

Bazı ülkelerde hükümetlerin refurbished (yenilenmiş) cihazlara olan tutumu bazen çok sert olabiliyor. Ülkemizde ve bazı gelişmiş ülkelerde Note 7’nin satışına izin çıkmama ihtimali de söz konusu.

Samsung’un üç aşamalı proramının ikinci ayağında ise geri kazanım projesinin amacı olan üretilmiş cihazların kullanılabilir parçalarını yeniden değerlendirip üretilecek yeni Note 7’lerde kullanılması yer alıyor.

Samsung’un üç aşamalı programının son ayağında ise toplanan cihazların çevreye zarar vermeyecek şekilde parçalarına ayırıp daha sonra imha edilmesi planlanıyor. Bu programda değerli maddeler altın, nikel, gümüş vb. ayrıştırılacak geri kazanıma gönderilecek.

Siz Samsung’un bu üç aşamalı programı hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz