Samsung Galaxy Note 4 Pilleri Geri Toplanıyor

0
443

Teknoloji dünyasının devi Samsung şirketi yine bir pil sorunuyla kullanıcılarını mağdur durumda bıraktı. Samsung Galaxy Note 4 pilleri toplanıyor!

Samsung geçtiğimiz sene Galaxy Note 7 için de benzer bir sorun yaşatmıştı ve bu cihazı tamamen piyasadan kaldırmak zorunda kalmıştı. Galaxy Note 7’nin tarih olma sürecine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

2016’da Galaxy Note 7 kullanıcılarının yaşadığı pil sorunuyla Galaxy Note 4’ün şu an içinde bulunduğu durumun tek farkı Galaxy Note 7’deki pilin çıkarılma şansının bulunmaması ve bu yüzden cihazı tamamen geri iade edilmek zorunda olmasıydı. Galaxy Note 4 için ise FedEx Supply Chain şirketi çıkarılabilir bataryaların, çok ısındığı gerekçesiyle geri toplatılmasını istiyor.

Samsung Galaxy Note 4, FedEx Supply Chain tarafından sağlanan pilleri kullanıyorken, Note 7’de kullanılan pil Samsung’a aitti. FedEx Supply Chain, pillerin geri iade edilmesinin ardından kullanıcılara ücretsiz olarak orijinal bir pil yollayacak. FedEx, sahte pillerin geri toplanması için de kullanıcıya bir de kutu gönderecek.

ABD Tüketici Ürünleri Güvenliği Komisyonu (CPSC) tarafından yapılan açıklamada, Samsung ve FedEx’in bazı pillerin aşırı ısındığını ve sahte olduğunu tespit ettiği belirtildi. Bu sorunun şu an için yaralanma veya hasarla sonuçlanan bir olaya rastlanmadı.

Siz, Samsung’un cihazlarda iki yılda iki kez pil sorunu yaşaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu sorun sizce ilerleyen günlerde diğer cihazlarda da sorun arz edecek mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz