Samsung’un yeni bir telefon serisi olacak olan “C” serisi hakkında yeni bilgiler gelmeye başladı.

Hepimizin bildiği gibi Samsung 2016 yılı için yeni bir seri olan “C” serisi telefonlar üzerinde çalışıyor. Şimdiye kadar C5 hakkında birçok sızıntı ve bilgi gelmesine rağmen henüz C7 hakkında sağlam bir bilgi alamamıştık. Antutu üzerinden telefonun sadece adını öğrenmemizi sağlayacak bir bilgi gelmişti fakat bu sefer GFXBench uygulaması üzerinde çıkan telefonun tüm özellikleri de belli olmuş oldu.

 

Görüldüğü gibi C7’de Snapdragon 625 işlemci bulunuyor. 14 nm sürecinde üretilen yonga 64 bit desteği sunuyor. 8 çekirdekli barındıran işlemcinin 8 çekirdeği de Cortex A53 mimarisiyle geliyor. 4 çekirdek 2.0 GHz hızda çalışırken diğer 4 çekirdeğin hızı ise henüz belli değil zira 2.0 GHz’den daha düşük olduğunu söylemek zor değil. C7’nin işlemcisine Adreno 506 grafik işlemcisi eşlik ediyor. OpenGL ES 3.1 desteği sunan Adreno 506’nın kullanıcıyı üzmeyeceğini söyleyebiliriz. Resimde görüldüğü üzere 32 GB olan versiyonunda test yapılan telefonun başka hangi depolama seçenekleriyle geleceği henüz belli değil. Diğer yandan cihaza 4 GB Ram eşlik ediyor. Kamera tarafında ise telefonun; ön tarafında 8 Megapiksel, arka tarafında da 16 Megapiksellik kamera bulunuyor. Full HD (1920×1080) ekran ile gelecek olan telefonun yazılım tarafında ise Android 6.0.1 Marshmallow var. Pil kısmında kesin bir bilgi bulunmamasına rağmen Snapdragon 625’in Quick Charge 3 desteği olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Sızdırılan bilgilere göre ince metal gövde ile gelecek telefon, bazı kesimlere göre sadece Çin’e özgü olacak. Fiyat tarafına gelirsek; Zabua’daki bilgilere göre (Hindistan’ın veri giriş çıkış merkezi) 205$ civarında bir fiyatı olacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz