Qualcomm’un işlemci serisinin yeni modeli olacak Snapdragon 830 tarafından kulağımıza hoş gelecek sızıntılar geldi. Detaylar haberimizde.

Qualcomm tarafından geliştirilen henüz yeni diyeceğimiz bir model olan Snapdragon 820 bu sene çoğu amiral gemisinde kendisine yer buldu. Daha yeni olmasına rağmen teknolojinin hızlı bir şekilde geliştiğini de unutmamak gerekir.

Yakın zamanda amiral modellerde görmeye alışacağımız 830 modeli hakkında Çinli paylaşım sitesi Weibo tarafından bazı sızıntılar paylaşıldı.

Snapdragon 830 ile Daha Çok Verimlilik!

Qualcomm bildiğimiz gibi Snapdragon 820 ile bir devrim yaratmıştı. İşlemcisini daha da güçlendirmek isteyen firma, bu modelde ince ayarlar ile kullanıcıya daha çok verimlilik vermeyi planlıyor.

Qualcomm yeni modeli Snapdragon 830’da Kyro çekirdeğinin tasarımında değişikliğe giderek daha güçlü bir model hazırlamayı planlıyor. Bunun üzerine grafik alanında da güçlendirilmeye gidilerek yeni modelde Adreno 540 GPU kullanılması planlanılıyor.

Kullanıcılara çok yüksek hız yaşatmak isteyen Qualcomm, işlemci üzerinde X16 model kullanarak 980 Mbps bant genişliği hedefi planlıyor.

Bunun yanı sıra yeni modelde LPDDR4 Ram ile çok daha yüksek performans ve çoklu uygulamada gezinme performansı sağlanacak gibi gözüküyor.

Snapdragon 830 hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bizimle düşüncelerinizi paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz