PlayStation 4 Oyuncularına Cinsel Mesajlar Yağıyor!

0
455

Pornbot denilen yapay zekalar, PlayStation 4 oyuncularına cinsel içerikli mesajlar yağdırıyor. 

Video oyun konsolu PlayStation seneler geçtikçe yenilenen tasarımı ve özellikleriyle PlayStation kullanıcılarına oyun zevkini en üst seviyelerde yaşatmak istiyor. Sony’nin geliştirip teknoloji piyasasına sunduğu 4. nesil PlayStation 4, 40 Milyon üzeri yüksek bir satış gerçekleştirdi.

Kullanıcılarına oyun zevkini doyasıya yaşatma amacı olan PlayStation 4’e giren Pornbot denilen yapay zekalar, kullanıcıların ekranlarına pornografik mesajlar yolluyor. PlayStation’u açtıklarında ekranda karşılaştıkları cinsel içerikli mesajlar kullanıcıların korku ve panik yaşamasına da neden oluyor.

Bildiğiniz gibi PlayStation 4 tamamen (internet bağlantısı olmadığı sürece) online imkanlardan uzak kalabiliyor. Durum böyle olunca akıllara takılan soru ise yapay zekaların kullanıcılara attığı bu uygunsuz mesajların PlayStation 4’e nasıl sızdığı.

PlayStation 18 yaş altı bireylerde de bulunduğu için ebeveynlerin tutumunun bu konuda nasıl olacağı, satışlarda düşüş yaşanıp yaşanmayacağı merakla bekleniyor. Bu kadar hassas bir konuda, gelecekte de büyük sorunlar yaşayabileceğimiz yapay zekalara karşı nasıl bir önlem alınacağı da özellikle de PlayStation ekibinden yapılacak açıklamada duyurulması beklenen bir konu.

Peki bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz