Piliniz Daha Hızlı Tükenmeye Başladıysa Bu Uyarıyı Dikkate Alın!

0
713
Facebook Uygulaması

Facebook ve Messenger uygulamalarıyla ilgili yeni bir sunucu tarafı güncellemesi, kullanıcıların pillerini her zamankinden daha hızlı tüketen bir hataya sebep oldu! Neyse ki bu sorun giderildi, ancak uygulamalarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor.

Sunucu Taraflı Güncelleme Pili Daha Hızlı Tüketiyor!

Bildiğiniz gibi Facebook ve Messenger uygulamaları normalde de cihazınızın pilini hızlı bir şekilde tüketiyor. Kullanıcılar tarafından sürekli dile getirilen bu pil tüketme sorunu, son sunucu taraflı güncellemede daha da büyüdü. Son güncellemenin neden olduğu sorun çözüldü ancak bu sorunu çözmenin tek yolu uygulamaları yeniden başlatmak. Uygulamaları yeniden başlattıktan sonra piliniz daha hızlı tükenmeyecektir. Ancak her zaman var olan pil tüketme sorunu için ise şimdilik uygulama geliştiricilerini beklemeye devam etmemiz gerekiyor.

Facebook’taki bir ürün yöneticisine göre sunucu tarafı güncellemesi 10 Ocak tarihinde gerçekleşti ve birkaç gündür kullanıcıları etkiliyor. Güncelleme, pek çok aygıtın işlemcilerini (CPU) yüksek frekanslarda sürekli kullanmasına, pili hızlı bir şekilde tüketmesine ve çok fazla ısı üretmesine neden oldu. Hatta bu sorun, hızlı şarjı bile zorlaştırdığını söyleyebiliriz.

Uygulamaları Durmaya Zorlayın!

Sunucu taraflı sorun kısa sürede giderildi. Ancak Facebook ve Messenger uygulamalarını yeniden başlatmanız gerekiyor. Bunu yapmak için cihazınızdan Ayarlar bölümünden ulaşacağınız Uygulamalar’da bu uygulamaları bulup Durmaya Zorla butonuna tıklamanız yeterli. Bunu yapmazsanız telefonunuzun ölmesini istediğinizi düşünebiliriz. 🙂 

Bu uygulamalar yerine, Facebook’un kullanmadığınızda pilinizi tüketmeyecek olan mobil sitesini kullanmanızı öneriyoruz. Uygulamaları mı yoksa mobil siteyi mi kullanıyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz