Paypal’a Alternatif Olabilecek Sistemler!

0
815

6 Haziran 2016 tarihinde Türkiye’deki operasyonlarını durduran Paypal’a alternatif hangi sistemler kullanılabilir? Bu yazımızda bunları bir araya getirdik.

1. İninal  

121214-ininal-big.hlargeİnternet ve mağaza alışverişlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz İninal kartı eski birçok yerden temin edebilirsiniz. Bunlar Teknosa, Ptt, PttMatik, Migros gibi yerler olabilir. Üstelik kartınıza oradan bakiye de aktarabiliyorsunuz. Kart ücreti 5 TL ve aylık kullanım ücreti de 1 TL. İninal kart hakkında daha çok bilgi sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayarak İninal’in kendi sitesine ulaşabilirsiniz.

2. WebMoney

webmoney-bannerKendisini ”Evrensel ödeme sistemi” diye tanımlayan bir alternatifte sıra. Üstelik bu hizmeti kullanarak para yükleyebilirsiniz hatta borç bile çekebilirsiniz. Hizmet aynı zamanda zengin kurumsal seçenekler de içeriyor.

3. BKM Expressbkm expressBankalar arası kart merkezi tarafından geliştirilen BKM Express, bir çok kolaylığı bize sağlıyor aslında. Tüm kredi ve banka kartlarınızı tek bir hesap altında da toplayabiliyorsunuz. Aynı zamanda Android ve iOS platformlarındaki uygulamaları üzerinden de ödeme yapabilirsiniz. 18 bankanın eklenebildiği bu sistem hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

4. Payoneer

How to Use Payoneer in Pakistan in 2015 1MasterCard tescilli bir alternatif olan Payoneer, 200 farklı ülkede 70 farklı para birimi ile çalışıyor. 2 milyondan fazla müşterisi olan Payoneer, yapılan işlem başına küçük kesintiler yapıyor. Aynı zamanda Payoneer’e kayıt olduğunuzda size ön ödemeli bir MasterCard gönderiyor ve daha sonra o kartı onaylamanız gerekiyor. Ardından her sene yılda bir kez olmak üzere 29.95 dolar ödeyerek Payoneer’in bu hizmetinden yararlanabiliyorsunuz. Bu arada Payoneer, özellikle yurtdışından ödeme alan şirketler için çok güvenilir.

5. Skrill

skrill-sharePayoneer gibi hizmet veren bir alternatif. Size ön ödemeli bir MasterCard gönderiyor. Eski adı Moneybookers olan Skrill’de kullanıcılar bir kredi kartı ya da banka hesabına bağlı bir e-mail ile diğer Skrill kullanıcısına para transfer edebiliyor.

6. Enpara.com

maxresdefaultBir sanal banka diyebiliriz Enpara.com için. Finansbank’ın şubesiz banka servisi. Enpara.com’da vadeli-vadesiz mevduat hesabı açabiliyor, para transferi ve ödeme rahatlıkla yapabiliyorsunuz.

7. Wirecard

wirecard_1_1Birçok ödeme yöntemi sunan Wirecard, alışveriş türü için kullanım kolaylığı sağlıyor. Turk Telekom, Vodafone, Turkcell ile çalışan sistemde basit bir oyun oynama kolaylığında mobil ödeme yapmanız mümkün.

8. Payza

İlk başta AlertPay olan Payza, günümüzde 190 farklı ülkede hizmet veriyor ve 21 farklı para birimini destekliyor. Ancak maalesef ki Türk Lirasını desteklemiyor. Ama yine de yatırımcılar için önemli bir alternatif olabilir.

Payza-Logo-grey-background

Siz hangi sistemi kullanıyorsunuz? Yorum olarak belirterek bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz