Opera Neon, Web Tarayıcılarının Geleceğini Ortaya Çıkarıyor!

0
542

Opera, Opera Neon adında yepyeni bir web tarayıcısı yayınladı! Bu tarayıcı, web tarayıcılarının gelecekte nasıl olacağına dair bir fikir sunuyor.

Chrome, Firefox veya Safari’nin şimdiki durumundan memnunsanız bile Opera Neon’a bir göz atmaya değer olduğunu söyleyebiliriz.

Opera Neon, Geleceği Getiriyor!

Web tarayıcıları yıllar içinde büyük çapta gelişti. Bununla birlikte, bir yenilik sunarlar ve ardından uzun süren iyileştirme süreci ile evrimleşmeye eğilim gösterirler. Gelecekte büyük yeniliklerin olacağı aşikar. Bu yenilikler yolunda ilerlerken Opera ekibi, bu yeniliklere liderlik yapmayı umuyor.

Opera’nın yeni tarayıcısı olan Opera Neon, gelecekte web tarayıcılarının nasıl olabileceğini  gösteriyor. Açıkçası günlük olarak kullandığımız web tarayıcılarına kıyasla orijinal bir şeyler sunduğunu söyleyebiliriz. Opera Neon, Windows ve Mac işletim sistemleri için ücretsiz olarak indirilebilir durumda.

Opera Neon’un Sunduğu Her Şeyi Keşfedin!

Opera Neon, şu anki tarayıcılardan farklı görünüyor. Aynı arka planı kullanarak masaüstünüze karışıyor. Sekmeler ve kısayollar dairesel baloncuklar halinde sunuluyor ve görev çubuğu, denklemden çıkarıyor ve temel denetimleri kenar çubuğuna götürüyor.

Biraz daha derinlemesine incelerseniz, aynı anda iki web sitesini açmanıza izin veren bölünmüş ekran görünümü keşfedeceksiniz. Ayrıca, medya oynatımını çok az bir çaba ile kontrol edebilirsiniz. Bu, internette gezinirken arka planda müzik dinlemenize veya video izlemenize olanak tanıyor.

Keşfedeceğiniz daha çok fazla özellik var, ancak dürüst olmak gerekirse burada söyleyeceğimiz hiçbir şey aslında Opera Neon’u kendinizin deneyerek karşılaşacaklarınızla kıyaslayamaz. Bu yüzden, Opera’nın Neon ile elde etmeye çalıştığı şeyler hakkında doğru bir fikir edinmesi için Opera Neon ile bir test sürüşüne çıkmanızı öneriyoruz.

Opera Neon, Tarayıcıların Geleceğine İmza Atıyor!

Opera’nın yeni tarayıcısı, gelecekteki bir web tarayıcısı için bir konsept olarak tasarlanmıştır. Dolayısıyla büyük bir olasılıkla günlük işleriniz için ana tarayıcınız olarak kullanmaya başlamak istemeyeceksinizdir. Ancak Opera, “yeni özelliklerinden bazılarının önümüzdeki ilkbaharda Opera’ya eklenmesi düşünülüyor” sözünü veriyor.

İronik olarak, Opera tarayıcısı, yerleşik bir VPN, entegre bir reklam engelleyici ve daha fazlasıyla rekabet ortamında daha fazla yenilik sunuyor. Bununla birlikte, Neon devam etmesi gereken bir şeyse Opera, pazar payını Google Chrome’dan uzak tutmak için tekerleği ilerletmeye devam edecek gibi görünüyor.

Opera’nın yeni tarayıcısına bu adresten ulaşabilir ve hemen bilgisayarınıza indirip denemeye başlayabilirsiniz.

Opera web tarayıcısını kullanıyor musunuz? Chrome, Firefox veya Safari yerine neden Opera’yı kullanıyorsunuz? Opera Neon’u denediniz mi? Düşünceleriniz neler?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz