Office için Apple Touch Bar desteği artık genel kullanıma sunuldu!

0
188

Microsoft, Mac’teki Office 2016’daki Touch Bar desteğinin şu anda tüm kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini duyurdu! Bu destek ile Mac için Office kullanıcılarının Word, Excel ve PowerPoint dosyalarında daha fazlasını elde etmek için yeni MacBook Pro Touch Bar’dan faydalanabileceği anlamına geliyor.

Mac cihazınıza Microsoft Office yüklemek isterseniz bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Touch Bar desteği ilk kez Apple tarafından Ekim ayında yapılan etkinlikte ilan edilmişti. Microsoft, Office’i gittikçe daha fazla platforma getirmeye kararlı ve bu yolculuk boyunca Microsoft ve Apple müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için Apple ile birlikte çalışmaktadır. Mac kullanıcıları Office’deki Touch Bar ile aşağıdaki özelliklere sahip oluyor:

  • Word’te açıklamalar, fotoğraflar ve köprüleri doğrudan Touch Bar üzerinden ekleme, PowerPoint’te yeni görünüme özel denetimlerle slayt gösterinizi kolayca sunun. Word, Excel ve PowerPoint’te yeni nesne döndürme kaydırıcısı ile daha sezgisel ve hassas bir döndürme deneyimi yaşayın.
  • Word’te Touch Bar desteği, programın tüm kullanıcı arayüzlerini esasen ortadan kaldıran ve ana içeriğe odaklanan yeni bir mod olan Word Odak Modu’nu etkinleştirir.
  • PowerPoint’te Touch Bar komutları yeni bir Nesneleri Yeniden Düzenle butonu ekliyor ve nesneleri döndürmek için hızlıca kaydırma hareketlerine izin veriyor.
  • Excel’de Touch Bar, daha hızlı erişim için son kullanılan işlevleri görüntüler ve kenarlıklara, hücre renklerine ve önerilen grafiklere hızlı erişim sunar .
  • Outlook’ta Touch Bar, bir e-postaya dosya ekleme gibi en yaygın kullanılan özellikleri sunar. Touch Bar’ın Bugün görünümünde Outlook takvim etkinlikleri görüntülenebilir ve bir Skype Kurumsal sürümünde arama yapabilmek için daha hızlı bir yol sunar.

Bu özellikleri almak için herhangi bir Office’teki Yardım -> Güncellemeleri Kontrol Et’e giderek Mac’inizdeki Office aboneliğinizde güncellemeleri kontrol edin.

Mac için Office uygulamalarınızda Touch Bar desteğinden yararlanıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz