Nokia C1 Hakkında Yeni Görüntüler Gelmeye Başladı!

0
228

Nokia’nın Androidli telefonu C1’den ilk görüntüler gelmeye başladı. Görüntülerin gerçeklik payı tartışılırken yeni haberler de gelmeye devam ediyor.

nokia-c1-h1

Bildiğiniz gibi mobil cihaz üreticisi Nokia, Microsoft tarafndan satın alınmıştı ve bugüne kadar Lumia cihazlarla yoluna devam ediyordu. Mobil cihaz bölümünü Microsoft’a satan firma yoluna bağımsız bir şekilde devam etmeye karar vermiş ve hatta şirket bunun için Meizu ve Foxconn gibi Çinli üreticilerle anlaşmaya gitmişti. Daha önce Nokia’nın yeni akıllı telefonu hakkında birkaç sızıntı paylaşılmıştı. Ancak yeni haberlere ve gelen fotoğraflara göre Nokia bu hamlesinde oldukça kararlı görünüyor. İnternete sızan haberlere göre Nokia, akıllı cihaz pazarına 2016 yılında tekrar bir geri dönüş yapmayı planlıyor. Nokia’nın Androidli cihazlar serisine Nokia C1 adlı cihazla başlayacağı haberleri sızdırılmıştı. Sızdırılan görsellere göre Tasarım konusunda Meizu’nun dokunuşları açıkça hissedilirken cihazın henüz erken aşama da olduğu ve pek çok şeyin değişime uğrayacağı belirtiliyor. Cihazın üretim tarafı ise Foxconn’a ait olacak. Sızdırılan göresellerde cihazın çok ince ve şık bir tasarıma sahip olduğu, ayrıca ekran ve gövde boyutunun birbiriyle uyumlu olduğu görülüyor.

nokiac12 (1)

Görsellerede yer alan bir diğer ayrıntı ise Android İşletim Sistemi üzerinde Z Launcher arayüz uygulamasının ve Windows Phone arayüzünün birlikte çalışıyor olması. Teknik özelliklerin şu şekilde olacağı düşünülüyor:

Şık tasarımlı bir giriş seviyesi telefonunu andıran C1, 5 inç HD ekran, Intel Atom işlemci, 2 GB RAM, 8 MP arka ve 5 MP ön kameraya sahip olacak. Nokia’nın Microsoft ile yaptığı anlaşmaya göre 2016 yılının sonuna kadar akıllı telefon üretemeyecek. Yani yeni Nokia marka telefon üretilse bile önümüzdeki yılın sonuna kadar piyasada olması pek mümkün değil gibi görünüyor. Nokia’nın Android piyasasına girişi her ne kadar geç kalınmış bir hamle olsa da hala üreteceği kaliteli akıllı cihazlarla eski ününü tekrar yakalama şansı var. Yani Nokia’nın üreteceği iddia edilen C1 modeli şirket için yeni bir umut ışığı olabilir. Kim bilir belki eski rakibi Samsung’un tahtını bile sarsabilir.

Nokia’nın yeni akıllı telefonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket bu telefonla eski ününü kazanabilir mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz