Mobil Operatörlerde Dolaşım Ücretleri Kalkıyor!

0
465

Mevcut operatörünüzle başka bir ülkede konuşurken, mesajlaşırken veya internete girerken ek ücretler ödemeyeceksiniz.

Hali hazırda bir ülkedeki mobil operatörü, başka bir ülkede kullanmaya kalktığınızda dolaşım ücretleri ödemeniz gerekiyor. Bu ücretler anlaşmalardan dolayı yüksek olduğundan operatörler kendilerince konuşma, internet paketleri gibi çözümler üretmeye çalışıyorlar. Ancak yine de bu paketler tüketiciye yüksek fiyatlarla yansıyor. Bununla beraber, günümüzde internet olmazsa olmazımız. Mevcut internet paketlerinin kotaları hem düşük hem de fiyatları pahalı.

İşte bunun önüne geçmek için Avrupa Komisyonu, 2017 yılında dolaşım ücretlerinin kaldırılmasını teklif etti. Bu sayede bir Avrupa Birliği ülkesindeki mobil operatörü kullanan bir kişi, başka bir Avrupa Birliği ülkesine gittiğinde mevcut operatörünü kullanırken ekstra hiçbir ücret ödemeyecek.

Tabi bu teklifin geçerli olabilmesi için, teklifin Avrupa Parlamentosu ve birlik üyesi ülkelerce kabul edilmesi gerekiyor. Ancak milyonlarca insanın yararına olacak bu teklifin kabul edilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Eee ne diyelim, darısı bizim ülkemize. Umarız bir gün gezginlerimiz, başka bir ülkeye gittiğinde gittiği ülkenin yerel operatör hattını almak zorunda olmaz. Belki ülkemizdeki mobil operatörünüzü yurt dışında da kullanıyorsunuz. Ancak yüksek fiyatlar ödüyorsunuz. Bu ekstra ücretlerin kalkması iyi olmaz mıydı?

Dolaşım ücretlerinin kalkması hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz