LG Yeni Bir Kavisli Ekranlı Akıllı Telefon Hazırlığında

1
356

Tv sektöründe ekran teknolojileriyle oldukça başarılı olan Güney Koreli teknoloji devi LG, akıllı telefon sektöründe de ekran konusunda bu başarıya sahip. Firma CES 2014’te duyurduğu kavisli ekran teknolojisine sahip G Flex ile beğenileri üzerine çekmiş, G Flex 2 ile başarısını devam ettirmişti.

lg g flex

Lg’nin 2016’da Flex seriden yeni bir telefon çıkarmayacağı iddia edilmişti. Ancak Evan Blass tarafından ortaya atılan yeni bir iddiaya göre önümüzdeki yıl Lg, bambaşka bir kavisli ekrana sahip telefon ile karşımıza çıkacak.

evan blass

Flex serisine ait olmayacağı belirtilen bu telefon bu kez kavis teknolojisini başka bir bölümde barındıracak. Evan Blass (@evleaks)’ın sızdırdığı bilgilere göre yeni telefondaki kıvrım, Flex serisinde olduğu gibi telefonun genelinde değil sadece ekranında yer alacak. Kavisli ekrana sahip telefon üreten iki firmadan biri olan Samsung’un Edge serisinin, Lg’nin Flex serisinden daha çok tutulduğunu söylersek yanılmış olmayız. Bu bağlamda çalışmalara başlayan Lg, Edge serisinde olduğu gibi kavisi telefonun genelinde değil sadece ekranında barındıracak. Edge modellerinden farklı olarak yeni akıllı telefondaki kavis, yanlarda değil üst kısımda bulunacak. Gerçeklik payı tartışılır durumda olan bu iddia, ilerleyen zamanlarda netleşecek.

lg

LG’nin yeni akıllı telefonunu satın almayı düşünür müsünüz?

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz