Lenovo’nun Bükülebilir Ekranlı Bilgisayar Projesi

0
186

Lenovo New York’ta düzenlenen organizasyonda ilginç bir tasarımla esnek, bükülebilir ekrana sahip bir dizüstü bilgisayar tanıttı. Lenovo bu bilgisayarın gelişmiş malzemeler ve yeni ekran teknolojileri ile sağlanacağını söylüyor. Yani ortada bu türe ait bir yenilik yok. Ancak uzmanlar henüz böyle bir teknolojinin olmadığını ve bu bilgisayarın olmayacağı kanısındalar.

Uzmanların gerekçeleri ise şöyle;

CES etkinliklerinde uzun süre boyunca esnek şekilde tasarlanmış birçok cihaz gördük ancak şu an hayatımızda olan bir tane bile bükülebilir ekranlı cihaz yok. Böyle bir cihaz yapsak bile kalem teknolojisini entegre etmek bunu daha da zorlaştırır. Yine de şirket “Elbette ortada herhangi bir şey yokken bu kadar eleştirmemek gerek. Ve biz bunun için buradayız, öyle değil mi?” diye belirtti.

Bilgisayarda dahili bir klavye ve ThinkPad işaret çubuğu yer alıyor. Cihaz, Stylus kalem ile birlikte sesli komut özelliğini de barındırıyor. Lenovo’nun belirttiği gibi de açık alanda sesli komut ile bilgisayar kullanmak oldukça zor olacak. Bu da şirketi zorlayacak olan büyük sorunlarından bir tanesi gibi görünüyor. Daha önce Yoga serisi ile karşımıza çıkan Lenovo bu işte iddialı görünüyor. Tabi ki daha konsept aşamasında olan bir cihaz hakkında olumlu veya olumsuz eleştiride bulunmak da bir hayli zor.

Siz Lenovo’nun yeni projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz