İşte En Hızlı Akıllı Telefonlar!

0
374

Antutu Benchmark testine göre işte en hızlı akıllı telefonlar. Liderin Samsung veya Apple olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz!

Çinli Üreticiler, dünyanın “en iyi” telefonlarını çıkaran Samsung ve Apple’ın önünde!

Günümüzde üstün bir akıllı telefon ortaya çıkarmak istiyorsanız en az 6 GB RAM’e sahip olmalı ve işlemci olarak Snapdragon 820 modelini kullanmalı. Değil mi?

En Hızlı Akıllı Telefonlar - Antutu

Dünyaca ünlü cihaz test uygulaması Antutu, geçtiğimiz hafta pazarın en hızlı akıllı telefonlarını yayınladı ve ilk üç telefon Çinli cihaz üreticilerine ait. Bu üç telefonun Amerika Birleşik Devletleri’nde resmi olarak satılmadığını belirtelim.

Her ne kadar Apple’ın marka gücü ve Samsung’un tasarım ve çevre birimlerinin gelişen ekosistemi Batı pazarında popüler olmalarını sağlasa da Asya pazarı için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bunun yanı sıra güç olarak bu markaların hala üstün cihazlara sahip olmadıklarını söyleyebiliriz.

İlk üç cihaz da birbirlerine benzer özelliklere sahipler: 6 GB Ram ve Qualcomm’un imzasını taşıyan Snapdragon 820 işlemci. Ancak bu RAM tabi ki test için tek etken değil. Listeye baktığımızda Samsung’un Galaxy S7 Edge ve Apple’ın iPhone’ları (6S ve SE) sırasıyla beşinci, altıncı ve yedinci sırayı alıyorlar. Bu cihazları bildiğiniz gibi ilk üç cihazdan daha az bir Ram belleğine sahipler. iPhone’ların 2 GB Ram belleğine sahipken Samsung’un Galaxy S7’sinin 4 GB Ram belleğine sahip olduklarını not olarak belirtelim.

LG G5 128.232 puan alarak kendisine sekizinci sırada yer alırken, dokuzuncu sıradaki Meizu Pro6 ile arasında yaklaşık 30.000 puan bulunmakta ve dolayısıyla ciddi bir fark var.

Çinli üreticilere ait cihazlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Kendi cihazınızı test etmek isterseniz aşağıdan Antutu uygulamasını cihazınıza yükleyebilirsiniz.

AnTuTu Benchmark
AnTuTu Benchmark
Developer: AnTuTu
Price: Free

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz