İşlemcinizin Spectre ve Meltdown Güvenlik Açıklarından Etkilenip Etkilenmediğini Öğrenin!

0
325

Ashampoo, son günlerde güvenlik haberlerinde manşetleri süsleyen Spectre ve Meltdown güvenlik açıkları için bir araç geliştirdi.

Modern işlemcilerin hemen hemen tamamında Meltdown ve Spectre adlarında dikkatleri üzerlerine çeken güvenlik açıkları kısa süre önce teknoloji dünyasının bir numaralı konusu oldu ve üreticiler bu açıkları kapatacak güncelleştirmeleri sunabilmiş değiller. Önlem almadan önce işlemcinizin etkilenip etkilenmediğini öğrenebilirsiniz.

Ashampoo Spectre Meltdown CPU Checker ile bir butona tıklayarak sistemlerinizin savunmasız olup olmadığını belirleyebilirsiniz. Program, sonuçları size göstermeden önce karmaşık girdileri ve yapılandırma işlemleri gerektiren Microsoft tabanlı bir denetim kullanır. Ashampoo Spectre Meltdown CPU Checker sizin için her iki olası saldırı vektörünü kontrol eder. Sisteminiz etkilendiyse, program bilgisayarınızı nasıl koruyacağınız konusunda daha fazla bilgi sunacaktır.

Uygulamayı indirmek için: https://www.ashampoo.com/tr/try/lpa/spectre-meltdown-cpu-checker

Ashampoo Spectre Meltdown CPU uygulamasını kullanabilmek için kayıt olmanız veya kurulum yapmanız gerekmez. Sadece uygulamayı çalıştırın ve “Start security check” butonuna tıklayın.

İşlemciniz etkilendiyse, aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılacaksınız. Görünüşe göre bizim bilgisayarımız da bu güvenlik açıklarına maruz kalmış.

Uygulamayı indirmek için: https://www.ashampoo.com/tr/try/lpa/spectre-meltdown-cpu-checker

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz