İşinize Yarayacak Google Chrome Eklentileri

0
187

İnternet tarayıcınız Google Chrome ise Chrome’un kullanıcılarına sunduğu faydalı eklentileri tarayıcınıza kurabilir ve kullanabilirsiniz.

Sizin için oluşturduğumuz Google Chrome eklentilerini internet tarayıcınıza kurarak internette daha eğlenceli, sağlıklı bir gezinti yapabilirsiniz.

İşinize Yarayacak Google Chrome Eklentileri

1- Click & Clean

Sizi izleyen veya sisteminizde çerezler bırakan internet siteleri olduğunu düşünüyorsanız Click & Clean eklentisini tarayıcınıza kurarak arama geçmişini, önbelleği ve çerezleri tek dokunuşla temizleyebilirsiniz.

2-  Gethoneybadger

Kötü niyetli siteleri, Gethoneybadger isimli eklentiyi tarayıcınıza kurarak analiz edebilirsiniz. Özellikle de internetten alışveriş yapacağınız zaman bu eklenti, sitenin hangi teknolojiyi kullandığını ve sitenin şüpheli olup olmadığını size belirtir.

3- WOT: Web of Trust

Web of Trust eklentisi, sitelerin güvenli olup olmadığını, çocuk güvenliği ve satıcı güvenilirliliğine göre kullanıcılarına bildirir.

4- LastPass

LastPass, şifrelerinizi daha güvenli bir şekilde korur. E-posta ve şifre gerektiren tüm sitelerde bilgilerini otomatikman doldurur. Google Chrome’un otomatik veri doldurma özelliği ile aynı görevi üstlenen LastPass’a tüm şifrelerinizi kaydedebilirsiniz.

5- Turn Off the Lights

Video izlerken ekranı tamamen karartmak ve sadece video ekranını göz odağınıza almak istiyorsanız Turn Off the Lights eklentisini tarayıcınıza kurabilirsiniz.

6- Hover Free

Hover Free, 100’den fazla site ile uyumlu fotoğraf büyütme uygulamasıdır. Eklentinin uyumlu olduğu sitelerdeki fotoğrafları tek tıkla büyütebilirsiniz.

7- iPiccy

iPiccy Photo Editor‘u kullanarak fotoğraflarınızı kolayca düzenleyebilirsiniz. Fotoğrafın rengini ayarlama, fotoğraf düzenleme, kırpma ve yeniden boyutlandırma gibi işlemleri bu eklentiyi kullanarak yapabilirsiniz.

8- WhatFont

İnternet sitelerinde beğendiğiniz yazı tiplerini WhatFont eklentisinin yardımı sayesinde bulabilirsiniz. Beğendiğiniz yazı tipi ile yazılmış metnin üzerine geldiğinizde WhatFont, size bu yazı tipinin adını söyler.

Teknoloji haberleri ve ipuçlarından haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz