iPhone Kılıfları Piyasadan Toplatılıyor

0
412

iPhone 6, 6S ve 7 için üretilen bazı telefon kılıfları sağlık güvenliği gerekçesi açısından geri toplanıyor.

CNN International’ın haberine göre, iPhone 6 ve üzeri için üretilen parıltılı, kumlu ve akışkan sıvı özellikteki telefon kılıfları için şikayetler alındığı belirtildi.

Teknolojik ürün aksesuarları satan MixBin şirketinin yaptığı açıklamada bu özellikteki telefon kılıflarının kullananlarda, kılıfın çatlaması ve kırılması durumunda akan sıvının ciltte, tahrişle beraber kimyasal yanma etkisi yaratabileceği söyleniyor.

ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu ise yapılan 24 şikayetin 19’unun ABD’den yapıldığını açıkladı. Şikayetlerde kimyasal yanık kaynaklı kalıcı izlerin oluştuğu ,yine kimyasal yanık kaynaklı göğüs kafesi, bacak, yüz, boyun ve ellerde kabarma olduğu rapor edildi. 275 bin adet telefon kılıfının geri toplanacağı duyuruldu. Bu ürünlerin de Çin’de üretildiği tespit edildi.

Çinli firmalar tarafından üretilip global piyasaya sürülen bu ürünlerin piyasadan kaldırılıp kaldırılmayacağı merakla bekleniyor. Bu özelliklerde telefon kılıfı kullanıyorsanız derhal kullanmayı bırakın. Telefon kılıflarını özenle seçmeye dikkat edin.

Akışkan sıvılı, parıltılı ve kumlu telefon kılıflarının sağlık sorunları yaratması hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz